zespół melkerssona-rosenthala

napisał/a: madox2202 2014-03-29 11:21
Witam, mam 20lat. Od jakichś dwóch tygodni borykam się z pewnymi objawami. A mianowicie 2 tygodnie temu obudziłam się z bólem głowy i lewego oka. Czułam silny ucisk nad okiem. Miałam wrażenie, że jest tam guz, który uciska oko. Tym okiem mogłam patrzeć tylko przed siebie, ponieważ zwracanie wzroku na boki sprawiało mi ból. Oko było też wysadzone do wierzchu, powieka nie domykała się. Do tego miałam światłowstręt. Dodam, że już od jakiegoś 14stego roku życia miałam podobne objawy, na które nie zwracałam uwagi: Wysadzenie lewego oka bez jakiegokolwiek bólu i dolegliwości. Ten wytrzeszcz szybko się pojawiał i po 10minutach ewentualnie po godzinie sam znikał. Działo się tak w różnych odstępach czasowych. Czasem raz na kilka miesięcy, czasem co kilka dni. 2 tygodnie temu kiedy dopadł mnie ból udałam się do okulisty. Zrobiono mi szczegółowe badania wzroku, jednak wszystko okazało się być w jak najlepszym porządku, a oko wciąż bolało i było wytrzeszczone. Miałam też konsultację z laryngologiem. Też nic. Leżąc na neurologii zrobiono mi tomograf i rezonans głowy, które żadnych nieprawidłowości nie wykazały. Teraz czekam na wyniki punkcji lędźwiowej na obecność boreliozy. Doktor neurolog stwierdził, że mam zespól Melkerssona-Rosenthala. Nie wyjaśnił mi skąd to się wzięło, jak to działa. Przepisał mi tylko sterydy, wypisał milion skierowań do specjalistów i wypuścił do domu. Jednak sterydy po kilku dniach musiałam odstawić, ponieważ nasilały bóle głowy. Dodam też, że cierpię na zespół policystycznych jajników. Przez ostatnie pól roku byłam leczona pigułkami antykoncepcyjnymi, które odstawiłam na dwa tygodnie przed wystąpieniem objawów, z powodu silnych bóli głowy. W chwili obecnej mój wytrzeszcz pojawia się do dziesięciu razy na dzień i tak jak pisałam wyżej sam zanika. Towarzyszy mu ucisk lewego oka i ból lewej skroni i policzka, a nawet ból całej głowy łącznie z zatokami. Teraz na własną rękę szukam lekarzy, ale nawet nie wiem do jakiego specjalisty się udać. Każdy rozkłada nade mną ręce. Może ktoś z Was ma podobne dolegliwości, może ktoś poleca jakiegoś lekarza do którego mogłabym się udać. Bardzo proszę o pomoc