Zespół Kallmanna

napisał/a: moongrow 2012-07-02 21:38
Najważniejszy objaw to zaburzone powonienie lub jego brak. Jeśli występuje to u Ciebie, to jest to ewidentnie Kallman. Ale tak na dobrą sprawę to co to zmieni w Twoim życiu? I tak jest to nieuleczalne...
napisał/a: moongrow 2012-07-03 11:11
Współczuję... wiem dobrze, jak to jest, jak nie możesz spać w nocy, masz nonstop depresję, czujesz się jak flak i tak też wyglądasz, a nikt wokół nie rozumie, jak masz prze**bane i tak też Cię traktuje, jak zdrowego człowieka. Też tak miałem w domu i poza domem przez długi czas. Ba, sam sobie mówiłem, żebym wziął się w garść, a nie użalał się nad sobą jak baba.
Dopiero gdy byłem już w pełni przekonany, że coś jest ze mną nie tak, poszedłem na własną rękę zrobić sobie badania hormonalne i wtedy już było jasne. Wizyta w najbliższym możliwym terminie u endo, i tu miałem szczęście, bo kobita doskonale rozumiała, przez co przechodzę i wytłumaczyła to matce, przez co wszyscy, cała rodzina i wtajemniczeni najbliżsi znajomi zaczęli na mnie inaczej patrzeć... Po prostu świetna kobieta, doskonale rozumie faceta, a teraz robi dosłownie wszystko, żeby mi pomóc i mnie do końca zdiagnozować [mój przypadek jest trochę bardziej złożony, jako tako opisałem go w temacie obok]. Jeśli jesteś z okolic śląska, to daj znać na PW, dam Ci do niej namiary. Przejść się nie zaszkodzi, a nuż coś jeszcze pomoże...
napisał/a: muadab 2012-11-27 00:53
Cóż również rozumiem ciebie. Zdiagnozowano to cho..rstwo w 17roku mojego życia. Najpierw się leczyłem gonadotropiną potem testosteronem (co zauważyłem u siebie to wzrost zainteresowaniem kobietamii wyru....m każedej oraz wzrost agresji do wszystkiego xo żyje. Przed terapią byłem spokojny i typem niezauważalnym dla każdego),Jak wytułumaczyć to zdrowym? Poprostu się nieda. Ale można zawsze się wyłączyć z życia spoecznego i wyżyć się na drodze służbowej lub z tym walczyć. Jeżeli się okaża źe leczenie daje skutki warto ponieść konsekwencje(branie testostosteronu może wywołać ogólna agrsje do świat! ale jeśli chcesz być zdrowy to muśisz ponieść konsekwencje!). Jest to bardzo trudny wybór wbrew pozorom. No cóż być wyśmiewanym/niezrozumiały przez resztę męskiego towarzystwa oraz być agresywnym dla reszty świata to już zależy od każdego z osobna. Ja jak narazie wole dojść na spokojnie do odpowiedniego poziomu a jak będzie mi pisane to wole ponieść konsekwencjea (nikt tego nie zrozumie kto nie zna tej choroby). Więc pozdrawiam i powodzenia w dalszym życiu wszystkim którzy muszą walczyć z tym piętnęm.
napisał/a: ola11 2013-10-20 20:28
Szukam dziewczyn z Zespołem Kallmanna czy jest może jakaś? Chciałabym porozmawiać.
napisał/a: bacha123 2014-06-04 23:44
Ja mam takie pytanie: czy posiadajac anosmie od zawsze spowodowana zespolem Kallmanna mozna w jakis sposob odzyskac wech ?
napisał/a: kaluznama 2017-01-25 00:10
W sprawie diagnostyki i leczenia Zespołu Kallmanna zapraszam do kontaktu na mail: kaluznama@gmail.com
Jestem lekarzem zajmującym się tym rzadkim schorzeniem genetycznym.