Zespół jelita drażliwego/hemoroidy?

napisał/a: Susanna86 2015-06-02 08:17
Witam,

piszę z prośbą ponieważ nie mam możliwość udać się do lekarza przez najbliższe 2 tyg gdyż jestem poza Polską....
Od lat zmagałam się z ostrymi bólami brzucha, po wielu badaniach takich jak gastroskopia ( 2 nadzerki w dolnym odcinku przełyku, antrum marmurkowate zaczerwienione, niewielki odczyn zapalny ), kolonoskopia ( h-pat z jelita krętego-wykluczono crohna, bzm), stwierdzona i leczona niedoczynność tarczycy, badanie PR 9 drobne guzki zewn, anoskopia: guzek wart w kanale zwier. śr 1cm ) stwierdzono ZJN, chorobę refluksową z zapaleniem przełyku i zołądka bez inf HP i guzki krwawnicze. Od diagnozy minął rok, nie mialam żadnych leków chyba że doraźnie coś brać na bóle... Często miewam biegunki i po ostatnim incydencie piecze mnie odbyt... jakiś miesiąc temu zdarzyło się że po wypróżnieniu na papierze było sporo krwi, ale był to jednorazowy incydent i pomyślałam że coś "tam" pękło/uszkodziło się... Nie miałam żadnych bóli, od tamtej pory nie pojawiła się krew tylko teraz piecze, ale tak bardziej od środka ( a przynajmniej takie mam wrażenie) na zewnątrz kolor skóry jest naturalny... Czy to mogą być te hemoroidy czy istnieje szansa, że od biegunki mam podrażniony odbyt i tyle... Pewnie uda mi się tu dostać maści, ale nie wiem czy używając maści na hemoroidy, kiedy to nie one pieką jest odpowiednią kuracją... Proszę o jakąś interpretację, wskazówki...