zespół gilberta (hiperbilirubinemia) a odżywki dla sportowcó

napisał/a: wisnia1994r 2012-12-16 20:39
Mam 18 lat. Ok 3 lat temu lekarz stwierdził, że mam zespół gilberta. Co pół roku chodze do lekarza specjalisty i badam krew odnosnie tej bilirubiny. W związku z tym, że trenuje. Siłownia. Chciałbym wzbogacić swoją diete. mam plan kupić gainer i kreatyne. do tej pory gdy cwicze, wczesniej rowniez nie mialem zadnych problemów z wątroba. Po treningu wszysto bylo ok, nie czulem sie gorzej. Ta przypadlosc zupelnie mi nie przeszkadza. Ale jednak takie chemiczne srodki wzbogacające diete na pewno jakos oddzialuja na wątrobe. I teraz moje pytanie. Czy gainer i kreatyna mogą mi jakoś zaszkodzić? jakos pół roku temu bralem bialko i wszystko bylo ok. Na tej stronie jest dokładny skład tych produktów: http://www.strefaciala.pl/mobile/pl/p/Hi-Tec-Whey-Mass-Builder-4500g-Kreatyna-Shaker/1070
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-17 12:06
Witam
Jeżeli chodzi o suplementy przy problemach wątrobowych to znacznie lepszym wyborem będzie kupno odżywki białkowej która jest wolna od nadmiaru substancji pomocniczych, np. KFD Whey protein lub Izolat białka ze Scitec.
Białko oczywiście należy uzupełniać w zależności braków w diecie.
Kreatyna - tutaj lepiej wybrać np. jabłczan lub buforowany monohydrat kreatyny.
Dawki powinny oscylować 3g przed i 3g po treningu, w dni nie treningowe 3g. Obserwować czy nie ma dolegliwości po spożyciu suplementów przy zachowaniu racjonalnej diety.