Zespół cieśni mięśnia odwracacza ?

napisał/a: Ksiaze 2017-01-04 19:25
Od 2 tygodni mam problem z prawą ręką. Przez ten czas próbuję ustalić przyczynę bólu i spróbowac temu zaradzić, zanim udam się do lekarza (wiadomo czas i koszta, a pracowac trzeba). Początkowo wystąpił u mnie ostry ból napięciowy podczas wyprostu (lub uniesieniu) i skrętu ręki w okolicach 1/3 przedramienia za nadgarstkiem po wewnętrzej krawędzi. Myślałem, że to chwilowe "nadwyrężenie". Pracuje wiele godzin przy komputerze, klikam myszą i są dni, że prawa ręka niemiłośniernie dostaje w kość. Staram się robić przerwy w pracy, ale czasem się nie da. Po tygodniu bolała mnie już cała ręka, bark oraz łopatka i nie mogłem zlokalizować przyczyny bólu. Dziś podejrzewam, że problem tkwi w przedramieniu w mięśniach odwracacza. I chyba stąd ból promieniuje do ramienia i barku, który tam (o dziwo) najbardziej daje o sobie znać. Być może też uciska jakiś nerw, stąd to bolesne kłucie w 1/3 przedramienia przy wyproście/skręcie ręki (podobnie przy dotykaniu wewnętrzej strony łokcia, ale bezbolesnie choc irytujace). Po kilku dniach ćwiczeń, stosowaniu maści rozgrzewającej i masowaniu stopniowo się poprawia, chociaż ból ramienia czasem o sobie daje znać (nieraz pół dnia). Pozostaje wciąż tkliwość (tak jakby pieczenie skóry) tak gdzie wyżej opisałem. Poza tym nie mam innych problemów z ręką, typu gorsza chwytność, słabsza siła mięśniowa, nie boli też nadgarstek czy sama dłoń. Czy można zdiagnozować u mnie zespół cieśni mięśnia odwracacza ? Czy dalej stosowac ćwiczenia, maść i masaże lub elektrostymulację (bo mam taką możliwość)?