zespół ciasnoty przedziałów powięziowych?

napisał/a: nowy435 2011-03-24 14:18
Witam.
Mam objawy shin splints, ale męczę się z tym pół roku.
Byłem u 4 konowałów i żaden nic poprawnie nie zdjagnozował (bo nawet na badania nie wysłał np. takie jak usg i rtg, gdzie miałem tylko jedno rtg właśnie pół roku temu)
Ale jeden objaw nie daje mi spokoju, który chyba wskazuje na zespół ciasnoty przedziałów powięziowych.
bo podczas biegu/skakania (bo grałem w kosza), to gdy występuje ból i gram mimo wszystko, to noga mi słabnie, robi się taka gumowata.
To też mozę być objawem shin splints, czy to jednak coś poważniejszego?
Mogę w jakiś sposób sam wykluczyć zespół ciasnoty przedziałów powięziowych?
napisał/a: ulna 2011-03-24 14:46
był jakiś uraz kiedykolwiek tej kończyny? był założony gips? Czy kończyna ma zmieniony kolor? Czy był może uraz kończyny przeciwnej?
napisał/a: nowy435 2011-03-24 14:49
bolą mnie obie nogi, więc to raczej nie przez uraz. Gips był na jednej dokładnie lewej.
napisał/a: ulna 2011-03-24 15:29
jeśli występuje tylko ból może to być efekt nie przyzwyczajenia organizmu do zwiększone wysiłku, bądź nagłe zwiększenie przeciążenia
napisał/a: nowy435 2011-03-24 16:28
ale te bóle mam od pół roku.
one narastały stopniowo i kilku miesięczna przerwa nic nie pomogła, a w ręcz pogorszyła. Bo po powrocie do jakiegoś sportu (wf trochę kosza itp.) to pierwsze 1-3 jak by to nazwać treningi to było niby lepiej ale potem zaczęło mocniej boleć, i teraz, robię masaże, fastum, zimne okłady i to tak że czasem pomorze czasem nie.
Te bóle właśnie takie są że czasem mocniej czasem lżej i to w sumie nie ma sensu. Boli mięsień i wychodzi to na shin splints ale nic co znalazłem na necie nie pomaga, w taki sposób aby wyleczyć.
Lekarz mówili coś o przeciążeniu i powiedzieli jak coś sprawia te przeciążenia to zrezygnować, ale im tłumaczyłem że to nic nie pomaga i jak to sobie wyobrażają, że po prostu mam siedzieć i nic nie robić, bo nie potrafią powiedzieć co jest. Nawet nie chcą dać na usg i tu mam pytanie czy prywatnie mogę sam wykonać usg, cy to lekarz musi to jakoś opisać.
napisał/a: ulna 2011-03-27 13:16
to właśnie tak wygląda niestety na przeciążenia, masz może nadwagę? albo te początkowe treningi są wymagające?? ile masz lat?
napisał/a: nowy435 2011-03-27 19:31
18 lat 80kg 201cm
jeszcze jedno zauważyłem.
Jak trzymam palce przyciągnięte przez dłuższy czas (pare min) to zaczynają drętwieć mi stopy i robią się zimne, gdzieś wyczytałem że to możę być objawem jakieś choroby która powoduje właśnie ten ból mięśni
dokładnie chodzi o te ćwiczenie https://www.youtube.com/watch?v=hafXc1THHiI tam karzą trzymać tak przez 5 min i mnie strasznie bolą/palą mięśnie przy kostce stopie, niż przy goleni tam wyżej, strasznie to boli.
Robię to już tydzień i trochę to pomogło, a powinno wyleczyć
napisał/a: ulna 2011-03-27 19:43
to że każą ćwiczyć 5min to o niczym nie świadczy przy wszystkich ćwiczeniach należy zwiększać intensywność ćwiczeń stopniowo. Swoją drogą to ćwiczenie jest dziwne pierwszy raz się spotkałam z nim i nawet wypróbowałam na sobie na pocieszenie u mnie również po dużo krótszym okresie występują podobne objawy do twoich, a shin splints nie mam, ćwiczenie jest po prostu złe
napisał/a: nowy435 2011-03-27 19:54
Tam pod filmem czytałem komentarze i sobie chwalą ludzie.
Mi to pomogło już na drugi dzień, ale jak wspominałem robię to już tydzień codziennie i mnie nie wyleczyło, tylko mniej boli podczas podskakiwania.
A to że drętwieje stopa i robi się zimna nie jest objawem Zespół ciasnoty przedziałów powięziowych goleni albo usidlenia tętnicy podkolanowej? bo wyczytałem z http://www.mp.pl/artykuly/?aid=17988
jeśli chodzi o przeciążenie to miałem 2 miechy przerwy i nic nie pomogło tylko stan się pogorszył, w ten sposób że może mnie mniej bolało, po powrocie do jakiś ćwiczeń (wf) to bardziej bolało, na drugi dzień, niż gdybym ciągle ćwiczył.

Ja już chyba wszystkie ćwiczenia, rozciągania, masaże itp z internetu wypróbowałem i pomagają, że mniej boli przynajmniej tak mi się wydaje , ale nigdy nie pozbyłem się bólu całkowicie, a po jednym dwóch treningach kosza powraca. Zauważyłem, że np. chodzenie na piętach zwiększa ból, rozciąganie achillesa (tak mocniejsze) powiedzmy coś takiego (http://bi.gazeta.pl/im/5/7808/z7808565X.jpg) też, ale po takim czymś https://www.youtube.com/watch?v=s79pvPHxfYE (siadam na tych łydkach i tak siedzę z 20s) to mi pomaga.
napisał/a: ulna 2011-03-27 19:59
nowy435 napisal(a):A to że drętwieje stopa i robi się zimna nie jest objawem Zespół ciasnoty przedziałów powięziowych goleni albo usidlenia tętnicy podkolanowej?



w momencie gdy dzieje się to przy tym ćwiczeniu to jest to normalne, ponieważ w nim ułożenie stopy nie jest fizjologiczne, a jeszcze 5 min tak trzymać to lekka przesada
napisał/a: nowy435 2011-03-28 17:42
To co to może być?
myślę, że raczej przeciążenie odpada, bo nawet długa przerwa nic nie dała.
napisał/a: nowy435 2011-04-02 18:02
Jest jeszcze jedna dziwna rzecz która moze mieć coś z tym wspólnego, a mianowicie dziwna wysypka, która pojawiła się mniej więcej jak zaczeły się bołe nóg, na początku były dziwne bąble, a potem zmalała i prawie zanikłą tylko były takie krostki i takie krostki są normalnie, ale po wysyiłku fizycznym się powiększa i zaczerwienia są ona na prawej nodzę, ale tez były