Zesół LGL ( Lowna-Ganonga-Levine'a )

napisał/a: anka19821 2007-11-17 00:58
Witam serdecznie!
Mam 25 lat, niedawno wykryto u mnie LGL, ale nie zalecono mi żadnych badań, ani leczenia, powiedziano że to nie ma za bardzo znaczenia. Chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego, czy powinnam się leczyć, jaka jest przyczyna i jakie mogą być skutki nie leczenia???? Pamietam że od dziecka miałam problemy z sercem, ale nigdy nic nie wykryto. Miałam ataki kłucia w sercu bardzo silne i ciężko mi było złapać oddech, co zresztą mam do dziś. Bardzo prosze o odpowiedź. Dziekuje z góry.
napisał/a: angel3 2007-11-17 10:24
lgl jest najprawdopodobniej spowodowany zaburzeniem przewodnictwa między przedsionkami a komorami, (chociaż nie jest to udowodnione), co może powodować zaburzenia rytmu, tychykardie(przyśpieszone bicie serca, odczuwalne jako kołatanie) lub częstoskurcz nadkomorowy. Choroba nie jest dokładnie opisana, znana. Przeważnie nie powoduje żadnych komplikacji. Możliwy jest rzeczywiście dyskomfort w klatce piersiowej, liczne kłucia serca oraz tychykardia, ale to jedyne objawy. Nie groźne dla zycia. Wystarczy ekg, aby rozpoznać lgl.Zespół przeważnie nie jest leczony.
Pozdrawiam