Zerwany paznokieć

napisał/a: michno 2010-08-22 22:20
Siema! Jakieś 2 miesiące temu zsiniało mi pod dużym paznokciem u nogi. Nie wiem czemu, ale stało się to od przyciasnego jednego korka piłkarskiego. Dziś obcinałem paznokcie i podczas obcinania paznokcia u tego właśnie dużego palca u nogi ten paznokieć w ponad połowie mi "odszedł" od skóry, więc go zerwałem bo niewygodnie było by spać i chodzić w butach z takim odstającym paznokciem. Zerwałem prawie cały, jednak mały skrawek starego paznokcia został bo zobaczyłem krew pod nim więc dalej go nie zrywałem. Co mam teraz robić? Czy podczas gdy będę chodził w butach mogę zakleić go plastrem? Za jaki czas odrośnie mi nowy paznokieć?
napisał/a: piotrosiama 2010-08-22 22:35
Zaklej ten palec plastrem bo nosząc zakryte obuwie będziesz go narażał na otarcia. Paznokieć potrzebuje jednak trochę czasu aby odrosnąć - trudno określić jak długo, ale myślę że parę tygodni bo ten kawałek starego też odejdzie.
napisał/a: lussi3 2010-08-23 20:24
Niestety paznokcie odrastają bardzo bardzo długo dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość:)
napisał/a: blondynka2 2010-08-30 19:42
Hej,
Pare lat temu miałam zerwany paznokieć i do 'normalności' doszedł dopiero po ładnych paru miesiącach (coś ponad pół roku). Ponoć to i tak nie długo (?), ale ranka zagoiła się szybko. Jedno jest pewne, że teraz i tak paznokieć jest inny niż był wcześniej i różni się trochę od reszty :(
Radzę zaklejać plastrem zanim się nie zagoi, ale nie cały czas żeby mógł 'oddychać', ewentualnie smarować maścią na rany z antybiotykiem. Unikaj też ciasnego obuwia (już Ci zaszkodziło). Jeśli coś się będzie dziać (np. ropa, obrzęk, ból) radzę skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam :)
napisał/a: lussi3 2010-08-31 21:39
Pół roku to rzeczywiście nie jest długo u mnie paznokieć odrastał ponad rok:(
napisał/a: Qwerty135 2012-08-12 19:09
czy całkowicie zerwany paznokiec odrasta ?? otóż mam wyrwany cały aż z pod skóry chyba do końca i nie wiem czy odrosnie