Zerwany paznokieć

napisał/a: Aurora10 2010-06-30 13:37
Witam. Mam nadzieję, że dobrze poradzicie.

Otóż w pn chirurg znowu zerwał mój paznokieć u dużego palca u stóp. Dostałam znieczulenie przez zastrzyk, nie muszę dodać, że ból był masakryczny. Ale problem się pojawił. Tak mocno przycisnęli opatrunek do świeżej rany, że do dzisiaj nie mogę oderwać kawałka tego jałowego materiału. Udało mi się, ale do połowy. Dużo krwi pojawiło się. Ale ten ból naprawdę jest nie do zniesenia. Nie wytrzymam., Sama tego sobie nie zrobię.

Więc jutro idę do chirurga na kontrolę. Ale nie chcę dostać znieczulenia przez zastrzyk. Nie chcę też, by zrywał na żywca ten opatrunek.

Ktoś z Was mial ten problem ? O jakie znieczulenie mam poprosić ? Co mam zrobić? Codziennie moczę stopy, nawet przez kilka h i nic nie wskazuje na to, żeby oderwał się. Owszem, stosuję maść i chlorek sodu.
napisał/a: ulna 2010-06-30 15:14
Oj myślę, że co być nie powiedziała to i tak się z tym cackać nikt nie będzie i zostanie on zerwany. Spróbuj go rozmoczyć w wodzie i jeszcze w wodzie ściągnąć, ewentualnie poproś żeby to zrobił za ciebie ktoś inny, bo innej możliwości w zasadzie nie widzę zresztą po jednym dniu i po odpowiednim rozmoczeniu strup powinien się poddać rozmiękczeniu prędzej czy później
napisał/a: m1973 2010-06-30 16:20
Aurora10 napisal(a):Dostałam znieczulenie przez zastrzyk, nie muszę dodać, że ból był masakryczny

Widać miałaś niewłaściwie znieczulone miejsce,lub za wcześnie podjęto zabieg.Wiem z doświadczenia ,że nic a nic nie boli ściąganie paznokcia.
Jeśli chodzi o opatrunek to zamocz stopę wraz z opatrunkiem w mydlinach z szarego mydła i po jakiś pięciu minutach powinien odpaść lub dać się łatwo zdjąć.Pozdrawiam.