Zerwany achilles? Co zrobić?

napisał/a: eskejdzior 2011-05-16 15:48
Cześć.

5 dni temu, podczas zajęć na wf'ie mieliśmy za zadanie przebiec kilkanaście długości boiska. Na kilka godzin po zakończonych zajęciach, poczułem dość ostry ból kilka centymetrów nad piętą. Pomyślałem, że do następnego dnia mi przejdzie. Położyłem się spać. Rano wstałem i rzeczywiście, noga mniej mnie bolała. Wystarczyło jednak przejść kilkaset metrów i ból się odnowił. Po powrocie do domu owinąłem kostkę bandażem elastycznym. Przez weekend trochę mniej mnie bolało. Dziś po drodze do szkoły poczułem o wiele mocniejszy ból. Musiałem przełazić cały dzień na bolącej nodze. Gdy siedzę i nagle wstanę, to ból się nasila. Gdy nie nadwyrężam nogi (np. siedząc) to odczuwam lekkie drętwienie w tylnej części łydki. Dodam, że mam 15 lat i okolice kostki mi nie spuchły. Co mogę zrobić oprócz wizyty u lekarza? Czy moje przypuszczenia są słuszne i naderwałem ścięgno achillesa? Dodam, że moja siostra około 2 lat temu miała podobny problem i skarżyła się na takie same objawy. W ostateczności przeleżała miesiąc w gipsie.
napisał/a: eskejdzior 2011-05-16 16:06
Dodam, że ból poczułem po około 2 okrążeniach sprintu bez wcześniejszej rozgrzewki. A drętwienie czuje teraz na tylnej części łydki i całej długości stopy.
napisał/a: motti 2011-05-16 20:41
eskejdzior napisal(a):Dodam, że ból poczułem po około 2 okrążeniach sprintu bez wcześniejszej rozgrzewki. A drętwienie czuje teraz na tylnej części łydki i całej długości stopy.


Z tego co mowisz, zerwanie sciegna achillesa jest raczej malo prawdopodobne. Stawiam na naderwany miesien. Zanim powrocisz do sportu powinienes skonsultowac sie z ortopeda, nadmierne obciazanie takiego uszkodzonego miesnia moze skonczyc sie powazniejszymi urazami!
napisał/a: eskejdzior 2011-05-17 09:36
Cześć.

Przed chwilą wróciłem od lekarza. Miałem zrobione RTG stopy. Nic na nim nie było widać. Lekarz powiedział, że mogę mieć jedynie naciągnięty, nadwyrężony mięsień.