Zerwanie wiązadła krzyzowe i bocznie

napisał/a: Aniak 2007-01-16 17:29
Mój Chlopak zerwal wiazadła krzyzowe i bocznie co to oznacza opraca czy coś?
napisał/a: Rey 2007-01-16 21:49
Sam jestem po podobnej kontuzji, tak więc mogę napisać kilka słów na ten temat.
Domyślam się że chodzi o więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Tak więc o ile jest ono zerwane to oczywiście kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego. Rekonstrukcji więzadła dokonuje się metodą artroskopową bez konieczności otwierania kolana. Na zabieg ten w państwowej placówce czeka się około 2 do 3 lat. Prywatnie operacja kosztuje w zależności od poziomu świadczonych usług około 10000 PLN
napisał/a: satyna81 2007-02-01 12:44
podobne jak Twój chłopak zerwałam więzadła(ścięgna)krzyżowe i boczne.Miałam operację.Boczne więzadło zeszyte a krzyżowe usunięte.One się same nie zrosną.Mam gips na 8 tygodni 12 stycznia miałam operację kolana.Teraz długotrwałe unieruchomienie kończyny i jeszcze dłuższa rehabilitacja.
napisał/a: david2 2008-11-01 22:28
witam!!! chciałem sie poradzic w czerwcu grałem w pilke nożna i nagle jak biegłem zatrzymałem sie a noga (kolano) nagle mi sie tak jak by sie wykrzywiło miałem rezonans i nic nie wykrył powaznego tak powiedział lekarz tylko ze mam naciagniete wiazadło letko .maiłem przerwe od gry w piłke 4 miesiace i zaczełem dalej trenowac i dalej czuje jak gram ze mi sie zgina i nastepuje straszny bol .Co mam robić ???i co to moze być???pomózcie!!!