Zerwane Wedzidelko

napisał/a: Jirobi001 2009-02-17 12:48
Mam pewien problem , i chyba od zawsze mialem z wedzidelkiem. Otoz niedawno, bo zaledwie 3-4 dni temu najprawdopodobniej zerwalem sobie wedzidelko podczas stosunku z dziewczyna... po stosunku zauwazylem "znajoma" krew w okolicach wedzidelka, oraz zauwazylem lekko naderwane wedzidelko. 2 dni pozniej ponownie wyskoczyla krew podczas stosunku, i nie wiem co sie dzieje... Mialem podobny problem jakis rok temu, ale odczekalem 1-2 miesiace i sie "jakos" zagoilo, bol zniknal (a jest raczej znikomy, wystepuje tylko przy probie sciagniecia skorki z napletka). Poczytalem troche na temat zrywania sie wedzidelka, i doczytalem sie ze moze wymagac to interwencji chirurgicznej. Od zawsze mialem "duzo skory" na penisie, i wedzidelko zawsze bylo dosc napiete podczas stosunkow. Moje pytanie brzmi, co mam robic? Isc z tym do lekarza czy poczekac az sie zagoi i dopiero wtedy sprobowac dostac sie do lekarza? Problem jest tym wiekszy, ze dopiero co rozpoczalem zycie seksualne z moja nowa partnerka, no i troche "smiesznie" by bylo zakomunikowac jej, ze przez nastepny miesiac moze wziac na wstrzymanie bo bede miec szwy na penisie... Poza tym wykluczylo by mnie to z zajec wychowania fizycznego na uczelni i ogolnie lekki dyskomfort bym odczuwal, a i to nie jest zbyt dobre poniewaz zblizaja mi sie egzaminy i trzeba byc skupionym...

Z gory dziekuje
napisał/a: dimedicus 2009-02-17 21:00
Jak przypuszczam krew już przestała się sączyć(kiedy był świeże zerwanie można było na pogotowiu zeszyć.Teraz konieczna jest wizyta u urologa(skierowanie lub prywatnie)który skieruje na plastykę wędzidełka.Nie wykonanie plastyki będzie powodowało ciągle takie sytuacje.
napisał/a: Jirobi001 2009-02-18 20:17
Krwi nie bylo tak strasznie duzo, na oko okolo jednej kropli i pozniej juz sie nic nie saczylo ani nie krwawilo. Lekki bol przy sciaganiu skorki z napletka w okolicy wedzidelka juz minal. Szczerze mowiac nie sadze aby to bylo kompletne zerwanie wedzidelka, bardziej przypomina to lekkie naderwanie... Ile czasu moze trwac gojenie sie po zabiegu, jak to wyglada i czy czujke sie po tym jakis dyskomfort? Czy odczuwa sie jakas znaczaca zmiane jesli chodzi o doznania?

Z gory dziekuje
napisał/a: Jirobi001 2009-02-18 21:52
Jeszcze zapomnialem zaznaczyc ze jestem osoba aktywna fizycznie, cwicze Muay Thai (sztuka walki), chodze na silownie oraz plywam, i ciekawi mnie na ile bym musial to wszystko odstawic po zabiegu?
napisał/a: dimedicus 2009-02-18 22:30
Każde nie leczone naderwanie powoduje,że za każdym razem będzie gorzej,dlatego,że naderwanie i zrośnięcie powoduje bliznowacenie a przez to skracanie wędzidełka,takie błędne koło.Po zabiegu,gojenie trwa 2 tygodnie i można w pewnym sensie,żyć normalnie z wyjątkiem seksu.Ten można uprawiać po miesiącu czasu.Przez pierwszy tydzień należy unikać wzwody penisa(mogą puścić szwy)Sam zabieg trwa ok.20 minut w znieczuleniu miejscowym.
napisał/a: ymar 2009-10-11 19:01
czy na tę plastykę nie mógłby mnie zapisać lekarz pierwszego kontaktu? do urologa ponoć tłumy.
napisał/a: dimedicus 2009-10-11 20:09
Nie, jest to skierowanie specjalistyczne.(można to załatwić też przez prywatną wizytę)
napisał/a: ClubBase 2009-10-12 19:42
Idź prywatnie , ja byłem we wrześniu to mi kazali do grudnia czekać ... Zapłaciłem prywatnie 60 zł i jestem po zabiegu , co prawda źle wykonanym :( .