Zerwane ACL

napisał/a: maciek1121 2011-05-28 19:21
Witam. Grając w piłkę uszkodziłem sobie kolano - dziś odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego. Nie wiem co dalej robić ;( Proszę o pomoc w interpretacji - czy konieczna jest operacja ? Czy gdzieś w Warszawie macie namiar na kogoś kto może mi pomóc - niedawno się tu przeprowadziłem i nie wiem gdzie można w takiej sytuacji zacząć leczenie.

Oto wynik:

Badanie MR kolana prawego wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w obrazach WAT-Sc i SPAIR, w projekcjach osiowych, i strzałkowych.\.br\Cechy całkowitego zerwania ACL, nie można prześledzić ciągłości włókien, fragment więzadła wydaje się być nad łukowato wygiętym PCL. PCL o zachowanej ciągłości, prawidłowym sygnale. Łąkotka przyśrodkowa bez zmian pourazowych. Uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej. Obrzęk i naderwanie LCL. Zwraca uwagę, w obrębie kłykcia bocznego k. piszczelowej i udowej podchrzęstne niewielkie obszary hypersygnału o cechach obrzęku po stłuczeniu. Więzadło rzepki bez zmian. Znaczna ilość płynu w zachyłkach zarzepkowych oraz w tylnym przedziale stawu kolanowego. \.br\

Dziekuje.
napisał/a: misiek88 2011-06-08 08:38
Wysłałam Ci wiadomość na pw ale nie wiem czy dostałeś. Po krótce napisze że zerwane ACL (więzadło krzyżowe przednie) to powód do operacji.
Ja jestem kilka dni po rekonstrukcji ACL i mogę polecić Ci w Warszawie świetnego lekarza, który szybko Ci to zrobi.
Daj znać czy potrzebujesz jeszcze informacji.
Pozdrawiam