Zerwana skórka z kciuka

napisał/a: Anahi19 2011-03-08 19:26
2 dni temu wyrwałam skórkę z kciuka z lewej ręki. Nic mi nie było do dzis, palec zaczął puchnąć i strasznie pulsowac..w nocy nie mogłam spac bo tak strasznie bolało.. tego kciuka nie moge zgiąc i dzis robiłam sobie takie domowe płukanie : otóż wlałam gorącej wody do małej miseczki a potem wsypałam szare mydło i tak moczyłam przez 2 godzinki. i w sumie z palcem jest juz lepiej tzn opuchlizna schodzi powoli, ale została jeszcze ta ropa.. dlatego robie jeszcze okłady z rivanolem i mam nadzieje ze za 3 dni to wszystko dojdzie do siebie...

moze powinnam jeszcze cos zrobic? doradźcie prosze
napisał/a: Agusia1982 2011-03-08 19:37
Myśle,że dobrze zareagowałaś.
Woda i szare mydło to dobre posunięcie.
Nie będe tutaj preferowała metod drastycznych ale ja w wypadku gdy juz ropa się pojawiła sterylnie przebiłam by pomoc jej się wydostać.
Ale ja to ja:)
napisał/a: Anahi19 2011-03-08 19:49
Ja tą rope sobie tak wyciskałam i dalej wyciskam i mysle ze bedzie dobrze;)

Dziekuje za odpowiedź;);)
napisał/a: Anahi19 2011-03-31 09:28
Tak jak pisałam juz ponad 3 tygodnie temu wyrwałam sobie skorke z kciuka, była ropa, krew itd, ale teraz uz wszytsko zanikło z wyjątkiem tego, ze palec jest lekko czerwony a w dodatku odchodzi mi paznokieć..mocze i rivanolem i gorącą wodą z szarym mydłem, ale nie wiem ile to jeszcze bedzie trwac...wiec mam pytanie co robic dalej? Boje sie isc do lekarza bo pewnie wysle mnie do chirurga a ja chyba umre z bólu jak bedzie mi zrywał tego paznokcia albo nie wiem co jeszcze...
pomóżcie..
napisał/a: Agusia1982 2011-03-31 11:27
Prawdopodobnie tak by było.
Skoro zaczą schodzić to zejdzie,dobrze,że moczysz w Rivanolu.
Chyba żadnych specjalnych metod nie ma tylko czekanie.