Zęby tylko do usunięcia?

napisał/a: unitraunitra 2016-07-27 17:41
Witam jest z małej miejscowości ogólnie stan mojego uzębienia jest dobry + mam tylko 3 zęby leczone kanałowo jeszcze w dziecinstwie. Są one już brzydkie i ściemniały jest to dolna 4,5 i 6 wszystko po prawej stronie. Chciałem założyć na nie korony aby nie odróźniały się zbytnio od reszty zębów jednak pani dentystka do ktorej chodzę (starsza lekarka jedyna w tej mieścinie) twierdzi iż zęby te nadają się jedynie do usunięcia bo maja za duze wypelnienia i lepiej zrobic implanty. Proszę o opinie czy wszystkie te zęby trzeba wyrwać i nie da sie na nich zrobić koronek ??

[attachment=0:2kh6o4g4]forum2.jpg[/attachment:2kh6o4g4]
napisał/a: dynamical 2016-08-02 09:50
Jak dla mnie to wyrwanie to juz naprawdę ostateczność. Lepiej się tego nie podejmować jeśli nie ma takiej potrzeby. Odwiedź dobrego stomatologa, nawet jakby trzeba było do niego jechać kawalek to i tak warto. nie wiem z jakiego jestes wojewodztwa, ale jesli gdzieś ze śląskiego to polecam taki gabinet z Tarnowskich Gor: http://www.blueklinik.pl/gabinet-tarnowskie-gory/
napisał/a: HelloSmile 2016-09-15 22:29
Zęby do ponownego leczenia kanałowego (reendo, niedopełnione kanały przy leczeniu endodontycznym pierwotnym), przed założeniem koron -, na szczęście brak zmian przy wierzchołkach.
napisał/a: tatiana88 2016-10-21 09:21
Hej . " zęby te nadają się jedynie do usunięcia bo maja za duze wypelnienia i lepiej zrobic implanty." Więc tak - albo dentystka jest leniwa i nie chce jej sie z tymi zebami nic robić , a usunać ? jasne i założyc implanty . gdzie koszt jest o wiele większy niż koron .. serio dałaś się się nabrać ? ona po prostu chce z Ciebie zedrzeć kase . Tez chodziłam do takiego jednego gabinetu , gdzie szanowna pani dr jak zobaczyła ,że płace jej dośc dużo , to potem chciała jeszcze więcej . Dlatego ja się zdenerwowałam i pewnego razu zmieniałam swój dotychczasowy gabinet na gabinet stomatologia cichoń . Tutaj przynajmniej raz ,ze są lepsi dentyści , lepsze podejście, ceny przystępne , zreszą cały cennik jest na ich stronie internetowej .
napisał/a: adaa28 2016-10-21 17:53
Najlepiej odwiedzić kilku stomatologów i zapytać o najlepsze możliwe rozwiązanie, ponieważ częstostomatolodzy proponują ekstrakcję, a ząb faktycznie da się uratowac, tylko odpwoednio wcześnie trzeba wdrożyć leczenie.
napisał/a: Marcela111 2016-10-29 20:05
Ja niestety podobny problem tylko, że 2 zęby. Też myślałam, że może uda się je uratować jednak niestety. Obecnie mam dwa nowiutkie implanty i żadnych problemów. Ja ci mogę polecić z własnego doświadczenia ideal-dent.pl bo są profesjonalni i znają się na rzeczy. Idź jeszcze skonsultuj się z innym lekarzem, jeśli faktycznie potwierdzi, ze trzeba usunąć nie bój się bo implanty to nic strasznego. Wybierz po prostu tych co się na tym znają i masz po problemie.