zęby a zatoki

napisał/a: izabela.13 2014-08-21 11:25
Witam, mam problem z powracajacym zapaleniem zatok. Dodam ze mam bardzo slabe zeby. Kilka nie wyleczonych. Przez dlugi okres czasu wogole nie leczylam zebow , bo panicznie balam sie dentysty. Czy to ma wplyw na zapalenie zatok ? Czy konkretny zab jest tego przyczyna ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-21 11:52
No przecież jama ustna jest powiązana z zatokami. Mając chore zęby, masz większe prawdopodobieństwo zachorowania za zatoki, anginy, oskrzeli a nawet zapalenia mięśnia sercowego.
napisał/a: karolajn911 2014-08-26 21:08
Witaj
Ja leczyłam 6 miesięcy zatoki przewlekle. Oczywiście pierwszym pytaniem Laryngologa było czy mam zdrowe zęby. Wyleczyłam wszystkie zęby a zatoki zostały. Ale tak jak pisze DJ zatoki są powiązane z zębami. I ropa z nich może wchodzić na nie i odwrotnie. Nie chce oczywiście straszyć ale gdy mnie bolą zatoki to promieniują aż do jedynek a niby to rzadkie :)
napisał/a: wunderfaust 2014-08-30 07:49
być może zmiany okołowierzchołkowe (torbiele i inne takie) objęły już przestrzeń zatok. bez wizyty u chirurga się nie obejdzie i lepiej zrób to szybko jeśli chcesz uniknąc komplikacji i drogich badań. Spokojnie - to nie boli choc to jak wygląda zabieg niech lepiej zostanie do wiadomości wykonującego. Siądź na fotelu, zamknij oczy i poproś o dobre znieczulenie. samo wybieranie zmian przyzatokowych będzie przypominało uczucie szczypania za policzek co najwyżej (od wewnątrz rzecz jasna). Zamo usunięcie zęba jeśli to będzie potrzebne to nie ma prawa bolec ale wiąże sie z dość nieprzyjemnym uczuciem brutalnego napierania na szczękę i trzeba mieć mocną szyję aby nie dać wgnieść się w fotel Moze troszkę bolec jak znieczulenie puści ale ketonal załatwi sprawę.