Zdrętwienie wargi i ból żuchwy oraz skroni

napisał/a: vello 2013-03-29 17:01
Witam
Mam mały problem. Otóż od kilku dni jestem porządnie przeziębiony. Wczoraj przy śniadaniu poczułem lekkie zdrętwienie lewej części górnej wargi, które szybko zignorowałem, bo szybko minęło. Jednakże po kilku godzinach znów nastąpiło, tym razem na jakieś pół godziny (jakbym był po zastrzyku znieczulającym u dentysty), do tego silny ból promieniujący z okolic tylnej górnej lewej siódemki aż do kości policzkowej i ból lewej skroni. Męczyłem się tak z pół godziny, rozgrzałem bolące miejsca Amolem, bo ból był silny i nie do zniesienia. W pewnej chwili jak "ręką odjął" wszystko mi przeszło. Czy coś takiego może być spowodowane przeziębieniem, czy może uczuleniem na jakiś lek. Kolega z pracy straszył mnie, że objawy podobne do udaru, ale w wieku 29 lat raczej chyba to niemożliwe tym bardziej, że serce wg badań mam w porządku, poza tym żadnych innych objawów typu niewyraźnego mówienia, opadania kącika ust, czy drętwienia lewych kończyn nie miałem. Zmierzyłem sobie szybko ciśnienie i miałem 138/90 ale to raczej spowodowane chyba strachem, co mi się może dziać. Mógł być to objaw reakcji na jakieś leki? Brałem Afrin w aerozolu, w dużych dawkach witaminę C i w zasadzie chyba tyle. Nie chcę biegać do lekarza z każdym dziwnym objawem jaki mi się pojawia, więc wolę zapytać tutaj, w końcu specjaliści też się tu udzielają nie tylko użytkownicy z pytaniami ;)
Pozdrawiam :)