zdrętwiałe dłonie i "buczenie" przy pochylaniu gło

napisał/a: an5 2007-01-09 20:39
Witam.

Chciałabym się poradzić, bo być moze wiedzą Państwo, co może mi być.
Wybieram się co prawda do lekarza, ale...
Na początek powiem, że kilka lat temu miałam operację kręgosłupa [wystąpienie jądra miażdżystego krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym]. Od tamtej pory, a to już ponad 4 lata nie było problemów. Dwa miesiące temu zostałam potrącona przez samochód, ale prześwietlenia [rentgen głowy, kręgosłupa i tomografia głowy] nie wykazały niczego niepokojacego - nie wiem, czy ten wypadek może mieć konsekwencje dopiero teraz, ale piszę o tym, bo byłam nieźle potłuczona.

Od ponad tygodnia mam zdrętiwałą lewą dłoń - co ważne: całą, szczególnie końcówki palców. trzy dni później prawa dłoń zaczęła mi drętwieć tak samo, gdy czegoś dotykam, czuję, jakbym wcierała w skórę coś chropowatego albo wbijała igły.
Jednocześnie zaobserwowałam, że kiedy pochylam głowę, przysuwam podbródek do klatki piersiowej lub podnoszę ręce do góry, mam wrażenie, że mój kręgosłup drży jakby w środku była napięta żyłka i ktoś ją szarpał. Nie potrafię zlokalizować, na którym to odcinku kręgosłupa dokładnie. To drżenie rozchodzi się w jamie brzusznej aż do bioder.

Czy ktoś wie, co to moze być?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

pozdrawiam, an.
napisał/a: Bambi1 2007-01-09 22:24
Ja uwazam ze od tego wypadku masz takie dolegliwosci, najlepiej niech zrobia tobie rezonas magnetyczny kregoslupa i glowy ( bo jak rozumiem tylko te czesci ciala ucierpialy w wypadku), rezonas jest dokladniejszy od tomografii komputerowej.
napisał/a: Jastin 2007-01-23 14:48
Witaj.Ja mam podobne dolegliwości jak napisałaś i to jest od dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa, a zwłaszcza drętwienie rąk.Faktycznie poproś o rezonans magnetyczny kręgosłupa, to wtedy się wyjaśni.Pozdrawiam Jastin