ZDJĘCIE RTG ZATOK - OPIS

napisał/a: tinkatt 2015-08-13 21:03
Witam. Proszę, aby ktoś pomógł mi i opisał moje zdjęcie RTG zatok. Idę z nim do lekarza rodzinnego, który zlecił zdjęcie, bo bolą mnie zatoki nosowe mam zapchany nos i wydzielinę, która spływa mi po gardle, temp. ciała 37
Pani, która wykonywała zdjęcie zwróciła mi uwagę, że jest na górze głowy taka biała plamka (u góry głowy, na samym środku)

Bardzo się boję, proszę o pomoc

zdjęcie w linku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/319ca3acfcd691f8.html
napisał/a: radek07 2015-08-13 22:25
Do badania zatok powinno się wykonać Tomografię Komputerową; TK jest bardziej precyzyjnym wynikiem.
Od jak dawna nos się zatyka?
Czujesz suchość w środku nosa (w środku jamy nosowej)?
napisał/a: radek07 2015-08-13 22:31
Co można stwierdzić po zdjęciu to to, że masz skrzywioną przegrodę nosową i raczej na pewno przerośniętą prawą dolną małżowinę nosową; lewą pewnie też. W zatokach szczękowych nic nie widać; w reszcie zatokach raczej też nie. A ta biała plamka to może jakieś zwapnienie, które nie ma żadnego znaczenia. Raczej problem tkwi tylko w jamie nosowej. Potrzebna by była konsultacja laryngologa jak i neurologa.
napisał/a: tinkatt 2015-08-13 22:44
Problemy z zatokami mam od około 5 lat. Dwa razy w roku łapie mnie ból w zatokach, najbardziej w okolicy zatok czołowych i mam wtedy słaby katar (taki przezroczystą wydzielinę, która spływa nie tylko z nosa, ale i po ścianie gardła), stan podgorączkowy i czuję się jakby ktoś przykładał mi żelazko do czoła i policzków
Suchości w nosie nie mam tylko zatkany nos
Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Idę jutro do lekarza rodzinnego ze zdjęciem