Zdjęcie RTG Płuc

napisał/a: marta123p 2013-10-07 20:51
Witam
Bardzo proszę o interpretację mojego RTG płuc. Wg pulmunologa był płyn w opłucnej. Zrobiony był tomograf który zmian żadnych nie wykazał.
Dodam jeszcze ze odczuwam silny ból z prwej strony pod żebrami, który trwa juz od dłuższego czasu, i nikt nie jest w stanie mnie zdiagnozować.
Pozdrawiam
napisał/a: jamesbt 2013-10-15 15:55
Jaki to ból? Jakiego jest rodzaju? Kuje, uciska, promieniuje itd? Jak długo to trwa? Czy są jakieś badania? Jeśli tak, to wrzuć tu skany.

P.S. Jeśli mam mieć jakąś szansę na to, żeby ci pomóc, odpowiedz na WSZYSTKIE moje pytanie i jeśli to możliwe zrób o co proszę.
napisał/a: marta123p 2013-10-15 19:06
Ból jest uciskający, zaczyna się w prawym podżebrzu promieniuje do tyłu.Trwa od czerwca. Wcześniej bolało sporadycznie mnie w tym boku.
Robiłam USG jamy brzusznej, wyszło wszystko dobrze.
Tomograf klatki piersiowej, ok.
Badania gólne krew ok, mocz ok próby wątrobowe ok, jedynie cholesterol podwyzszony 249
Dziś robiłam zdjęcie rtg kregosłupa piersiowego i lędźwiowego. Jutro wynik z opisem.
napisał/a: jamesbt 2013-10-17 14:32
Tok postępowania lekarzy jest dobry. Z tym, że w tej sytuacji RTG kręgosłupa będzie prawdopodobnie jedynie pośrednią informacją. Poinformuj o wynikach.

Miałaś jakieś urazy zanim to się zaczęło? Wypadek? Masz jakieś skrzywienie kręgosłupa? Jeśli tak, to jakie?
napisał/a: marta123p 2013-10-17 18:17
Witam
To mój wynik badania rentgenowskiego

Dyskretne przewężenie przestrzeni międzykręgowych th5/Th6 i Th6/Th6, wzmożona sklerotyzacja płytek granicznych tych trzonów kręgowych, zaostrzenie ich przednich krawędzi. Spłycenie kyfozy piersiowej.

Pogłębienie lordozy w dolnej części kręgosłupa lędżwiowego. Poza tym obraz kręgosłupa lędźwiowego w normie.

Czy to może być przyczyną mojego bólu? Dodam jeszcze że odczuwam ból w klatce piersiowej przy głębszym wdechu.
Pozdrawiam
napisał/a: jamesbt 2013-10-18 16:09
Nie każdy ból musi być spowodowany tym samym. Jeśli chodzi o ten pierwszy ból to może być on spowodowany uciskiem kręgosłupa na jakiś nerw. Można by zrobić tomografię i sprawdzić jak krewka sobie płynie w tych miejscach i czy może nie ma tam jakichś problemów. No ale... ból tego typu jest skomplikowany. Może się składać na niego mnóstwo rzeczy. W tym psychika.

Jeśli masz depresję, bądź inne zaburzenia tego typu, to to także może być powodem tego bólu. Wbrew pozorom ból psychogenny jest dość częsty. Fakt, lekarze go nadużywają, ale on istnieje.
napisał/a: marta123p 2013-10-18 16:27
Dziękuje za odpowiedź. Nie wiem zupełnie gdzie się udać z wynikiem( tym z kręgosłupa?) Do neurologa? Do fizjoterapeuty?
Dalej nic nie wiadomo, a ból jak był tak jest cały czas:(
napisał/a: jamesbt 2013-10-18 18:55
Do lekarza który teraz cie leczy. Porozmawiaj z nim o tym.

To może być też ból przeniesiony. Problem może być gdzieś indziej. Ale wpierw warto sprawdzić kwestie z naciskiem na nerw.