zdjęcie panoramiczne zębów - "coś" przy korzeniu

napisał/a: kasia2377 2015-12-27 18:57
Witam,
Robiłam niedawno zdjęcie panoramiczne zębów ze względu na trudny do zlokalizowania ból w okolicach końcowych górnych lewych zębów, dodam że ósemki już po tej stronie nie mam, usunęłam 3 lata temu z przygodami (pozostawienie złamanego korzenia, potem chirurgiczne usuwanie "resztek", dziura w zatoce itd...).
Mój stomatolog na podstawie rtg nie stwierdził aby przyczyna bólu tkwiła w zębach. Jednak uwagę zwrócił na "kuleczkę" przy korzeniu szóstki, porównał zdjęcie z 2015 ze zdjęciem które robiłam w 2013 i ta sama dziwna kuleczka znajdowała się przy korzeniu piątki.
Ktoś ma pojęcie co to może być?
Odczuwam ból własnie w okolicach zębów, czasem promieniuje do ucha, oka. Nie jest to ból na tyle silny abym zażywała tabletki, ale jednak boli od ok. 2 miesięcy. Potrafi nie boleć z tydzień, po czym znów się przypomina. Zaczęłam od stomatologa, potem odwiedziłam laryngologa, zajrzał w uszy, nos, gardło, zlecił rtg zatok i nic. Mam tylko przyjść do kontroli za 3 miesiące.
Nie wiem co dalej, bo ból nie ustąpił :(
[attachment=0:31cw1rrk]cats.jpg[/attachment:31cw1rrk]
napisał/a: Andzrej 2016-01-02 17:33
Miałem podobną kuleczkę, może mniej jasną, bolało mnie na zmianę pogody, dentystka chciała mi wyrwać tego zęba lecz się nie zgodziłem. Brałem Dalacin C i ból ustąpił, drugiego zdjęcia nie robiłem.