Zdjęcia rentgenowskie

napisał/a: twin 2010-02-11 19:57
Czy mogę zrobić zdjęcia rtg bez skierowania ?? Jestem pełnoletni.

Chodzi mi o jakieś prywatne kliniki, gdzie się płaci, ale nie trzeba czekać.


Rok temu byłem u ortopedy, powiedział mi co mam nie tak z kręgosłupem, zalecił parę rzeczy, i kazał przyjść następnym razem ze zdjęciem.
Od tamtej pory nie byłem u żadnego ortopedy, ale coś szuję że czas najwyższy, i chciałbym być od razu przygotowany w zdjęcia.
Zależy mi na czasie, będę załatwiał prywatnie wizytę.


PS. Poszukuje miejsca gdzie mi zrobią zdjęcia rtg w Warszawie.
napisał/a: ata28 2010-02-11 20:38
Nie możesz , idź do rodzinnego po skierowanie
napisał/a: ane7 2010-02-11 21:40
twin napisal(a):Czy mogę zrobić zdjęcia rtg bez skierowania ?? Jestem pełnoletni.


Chyba możesz tylko musisz za nie zapłacic.Zrobisz w każdej przychodni gdzie wykonuja takie badanie.
napisał/a: ata28 2010-02-11 21:42
Ane , nawet zdjęcia zęba bez skierowania nie zrobisz.
Przynajmniej ja nie znam takiego miejsca.
Ze wzgledu na hipochondrykow pewnie
napisał/a: ane7 2010-02-11 21:45
Nie jestem pewna,ale mnie się wydaje,że można było zrobic zdjęcie rtg bez skierowania(prywatnie)
Najlepiej niech idzie i się zapyta w przychodni gdzie wykonują rtg.
napisał/a: ata28 2010-02-11 21:47
ane7 napisal(a):Nie jestem pewna,ale mnie się wydaje,że można było zrobic zdjęcie rtg bez skierowania(prywatnie)

Robilam ostatnio ząb i ręke- w tym roku dokładnie i musialam miec prywatnie skierowanie- z sama pieczatka lekarza bez pieczatki przychodni
napisał/a: ane7 2010-02-11 21:48
Mozliwe,może mi sie coś pomyliło(ale wydaje mi sie,że kiedyś robiłam rtg zęba bez skierowania).Teraz dawno nie robiłam rtg.
napisał/a: Vieri 2010-02-11 23:15
Witam,

I ata i ane macie odrobine racji, bo RTG bez skierowania wykonać nie można, ale wyjątkiem jest prześwietlenie zęba na które skierowania nie potrzeba :)

Pozdrawiam
napisał/a: ata28 2010-02-12 07:31
Vieri napisal(a):Witam,

I ata i ane macie odrobine racji, bo RTG bez skierowania wykonać nie można, ale wyjątkiem jest prześwietlenie zęba na które skierowania nie potrzeba :)

Pozdrawiam

He, he
To u mnie służbiści , bo na panoramiczne szczęki to rozumiałam ,że musiałąm mieć - ale jak Pani na pojedyncze sobie zażyczyła , to się zdziwiłam...:/
napisał/a: jagoda55555 2010-02-13 01:07
wydaje mi się, że musisz mieć skierowanie, obojętnie od jakiego lekarza i obojętnie czy państwowego czy prywatnego
napisał/a: twin 2010-02-28 16:37
Mam jeszcze pytanko, ile jest rodzaj zdjęć kręgosłupa ?

Mamy np: zdjęcia boczne części lędźwiowe i piersiowe, ile jest ich wszystkich.

Jest przekrój boczny, a ten od przodu ( czy od pleców ) jak się nazywa ?
napisał/a: Vieri 2010-02-28 17:56
Witam,

Projekcja przednio-tylna lub tylno-przednia.

Pozdrawiam