Zbyt wysokie ciśnienie - Co robić?

napisał/a: tytonex 2015-10-22 12:16
Cześć!
Od dość dawna mam wysokie ciśnienie. Wcześniej lekarz na to nie zwrócił uwagi to i ja się tym nie interesowałem, bo jak lekarz nie widzi problemu... Następnie czułem jakieś drobne bóle w klatce piersiowej to porobił mi badania serca, krwi i niby wszystko ok.
Od czasu tych badań minęły może z dwa lata. Niedawno miałem badane ciśnienie krwi w pracy i wyszło 160/110. Pani poleciła mi pójść do lekarza. Jako że pracuję w Niemczech i nie znam dobrze niemieckiego to poszedłem do lekarza w Polsce. W Polsce stwierdzili, że nie jestem już ich pacjentem, ale lekarz przyjął mnie, sprawdził ciśnienie i bez żadnych dodatkowych badań przepisał Nebilet.
Waszym zdaniem bezpieczne dla mnie będzie branie tego leku? Wyczytałem, że odstawienie niektórych leków może spowodować nawet śmierć. Co byście mi teraz polecili? Robić jakieś badania? Brać ten Nebilet, czy robić jakieś badania?
Dodam, że jestem osobą, która wszystkim przejmuje się, stresuje. Może wysokie ciśnienie jest spowodowane moim charakterem, czy nawet w pewnym stopniu fobią społeczną.

Dziś zbadałem sobie ciśnienie i wyszło 147/83, puls 86. Zazwyczaj pierwsza wartość nie spada poniżej 140. Czasem zdarzy się, że jak drugi raz zmierzę to jest niższe np. 135.
Proszę o jakieś rady, bo mam 26 lat, a chciałbym pożyć w miarę zdrowo do 60 lat :)

// Dodam, że mam często problemy z oddawaniem moczu. Przejawia się to tym, że sikam na raty. Niby się wysikałem, a po chwili jeszcze oddaję kilka razy mocz w mniejszych ilościach.
napisał/a: tytonex 2015-10-22 23:24
Teraz po pracy 148/92. puls 80.