ZBYT WYSOKI CHOLESTEROL

napisał/a: fiesta3 2014-04-15 15:09
Odebrałam dzisiaj wyniki morfologii, leukocyty nadal obniżone- 3,8 (norma od 4), neutrocyty również 2,3 (norma od 2,5), ale jednak wzrosły (wcześniej było 3,5 i 2,0).

Znowu natomiast mam podwyższony cholesterol- znowu, bo jak kiedyś miałam badany to też tak było:

Cholesterol 227 (150-200)
HDL 67 (40-60)
LDL 149 (100-130)

Lekarz powiedział mi nawet, że norma co do LDL to właściwie teraz 100, także mam sporo to przekroczone.
Powiedział również, że u mnie dieta na niewiele się zda, ponieważ już teraz właściwie jestem na diecie.

Moje pytanie jest takie- czy macie podobne doświadczenia, jakieś pomysły jak można zbić ten cholesterol?
Wydaje mi się, że nie jem tłusto, owszem jem żółty ser, jajka i masło, ale to nie są raczej duże ilości, prawie codziennie też 300 gram jogurtu naturalnego 3,5%, poza tym sporo tłuszczów roślinnych- głownie oliwa z oliwek, pestki słonecznika i dyni, rzadko smażę, raczej polewam dania oliwą niż dodaję do gotowania.

Nie chciałabym brać już w tak młodym wieku tabletek na zbicie LDL dlatego zwrwacam się o pomoc, z góry dziękuję za porady.

Dodam, że od 8 lat jestem wegetarianką, jestem szczupła, nawet bardzo, mam 23 lata.
napisał/a: dominika2505 2014-04-16 15:32
Niektóre osoby mają dziedziczną hipercholesterolemie, warto to rozważyć.
A propos WBC i neutrocytów to to wszystko są normy. Pozdr
napisał/a: piotrosiama 2014-04-16 16:17
Parę lat temu miałam problem z wysokim cholesterolem i trójglicerynami, pomogły mi ziołowe tabletki Cynarex - a że sprawdziłam na sobie to mogę polecić - po ok. 3 m-ch wszystko wróciło do normy.
napisał/a: fiesta3 2014-04-18 23:11
Dziękuję za odpowiedź.

Napisałaś, że warto rozważyć dziedziczną hipercholesterolomie, ale jak to sprawdzić?
A co do leukocytów- czy myślisz, że to obniżenie o 0,2 jest niepokojące?
Dodam, że próby wątrobowe też czasami miewam powiększone, ostatnio ALAT i ASPAT w normie, jakoś koło 26,27, a norma do 31, jeśli było podwyższenie to też nie jakieś duże, bo około 33.