Zbyt długie patrzenie na słońce, problemy ze wzrokiem

napisał/a: SolarisSolaris 2013-04-01 10:34
Witam!
Mam 18 lat. W poprzednie wakacje w moim mieście odbywały się pokazy lotnicze. Kiedy jeden z samolotów wykonywał na niebie akrobację ja tak długo patrzyłem się na to lewym okiem. Było bardzo jasno, on latał na tarczy słońca, a dodatkowo patrzyłem przez gołe oko. Kiedy skończył pokaz ja tak popatrzyłem i zdziwiło mnie to, że kiedy patrzyłem tym lewym okiem wszystko miało taką czerwonawą barwę jakby trawa nie była zielona tylko taka sepiowo-czerwonawa, taka rudawa (Trudno to określić ;D ) Zeszło to po jakichś 15 minutach i dalej nie myślałem o tym. Dopiero ostatnio zaczęło mnie pobolewać to oko. Zauważyłem, że mam w nim delikatnie gorszy wzrok. Dużo spędzałem czasu przed komomórką gapiąc się na filmiki z YT i ogólnie. Ale ostatnio nie mogłem bo po 10 minutach to oko mnie pobolewało. Dzisiaj jak tak patrzyłem na ekran to znów jakby w tym oku te kolory zrobiły się takie rudawo-sepiowe a oko zzaczęło piec. I tu moje pytanie czy mogłem sobie poparzyć siatkówkę i czy powinnienem iść do okulisty czy tylko zrezygnować z męczenia wzroku komputerem i innymi zabawkami i samo powinno przejść ??

Pozdrawiam