Zbyt częsty okres .....

napisał/a: NataszkaN 2010-06-05 11:05
Witam.
Na początku chcę podkreślić że wiem iż większość waszych odp. na mój problem będzie w stylu ,,.... idz do ginekologa .... " itp. :) tak wiem że najlepiej z takimi sprawami zgłosić się do ginekologa no bo w końcu to on jest lekarzem i on będzie mógł zbadać mnie. Ale chciała bym poprostu przed ta wizyta dowiedzieć się czego moge się spodziewać. Może nie jedna z was miała taki problem jak ja a jak nie to może wasi znajomi.
A więc zaczynając od początku mam 21 lat i zbyt często okres a dokładnie co tydzień a jak dobrze pójdzie to co dwa, miesiączka potrafi trwać od 6 do 9 dni (mój rekord to 11 dni) do tego przy stosunku boli mnie jajnik. Dokładnie półtora roku temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne przed ich braniem też miałam nie regularny cykl miesiączkowy ale wtedy to już różnie było raz zbyt krótkie odstępy między okresem raz ogromnie duże (to była jedna z przyczyn dla których brałam tabletki)
Jedno jest oczywiste z tedy, gdy poraz pierwszy zgłosiłam sie z tym problemem do ginekologa on powiedział że jest to normalne pomogą tabletki anty, ale on był zakręcony ten lekarz brałam silne tabletki anty które po pół roku trzeba odstawic na jakiś czas ale on widocznie nie wiedział/nie pamiętał o tym ale teraz myśl ze moja miesiączka jest tak często przerażą mnie to i te bóle jajnika ( musze dodać że tak z rok temu miałam robione usg dopochwowe i prawy jajnik był dużo wiekszy od lewego (prawy właśnie mnie boli) ale mój lekarz uznał że to normalne )


heh troche się rozpisałam nie wiem czy wszystko jest jasne jeżeli nie to prosze pytajcie :) i prosze o jakąś odp czego to może byc przyczyną :)
napisał/a: wikam2 2010-06-05 13:20
Nie wiem....moze to jakies przewlekłe zapalenie...a może wahania hormonalne. Już dawno powinnaś być u lekarza. Miesiączka co tydzień swiadczy o powaznym moim zdaniem problemie. Gdzie w tym wszystkim nornalny cykl, owulacja itp? Wiem, ze ta odpowiedz Cię nie ucieszy ale jedyna odpowiedz to gin. Bez badań usg itp raczej nikt Ci nie powie w czym konkretnie lezy przyczyna. A nawet jesli no to lekarza tutaj nie ma ;)
Pozdrawiam.