Zbyt częste oddawanie moczu

napisał/a: damianp 2006-09-26 11:48
Mam prawie 50 lat na karku, i spory problem. Bardzo często muszę oddawać mocz, szczególnie w nocy. Średnio co godzinę, i pęcherz pełny i sikam.... W nocy nie mogę się wyspać bo co godzinę się budzę i do toalety. Już dobry miesiąc chodzę nie wyspany, w dodatku stanowi to spore trudnienie w pracy.
Byłem już u lekarza, który za każdą wizytą przypisuje mi inne piguły, mając nadzieje że w końcu trafii na odpowiednią... W badaniach, wyszło że mam mały przerost prostaty- PSA_Total 0.42 ng/mL Reflex_off 0.00 - 4.00
Czy to może być przyczyną? Błagam doradźcie mi coś. Być może to nie jest wcale przyczyna, bo przerost prostaty w moim wieku to raczej nic nadzwyczajnego, ma ją dużo facetów, ale jakoś inni nie latają co chwila do toalety.
Jeżeli komuś będą potrzebne wyniki badań, prosze dać znać, udostępnię, tylko mi pomóżcie.
napisał/a: plb1985 2006-09-26 15:14
a czy bierzesz jakieś leki? niektóre leki mogą zwiększać ilość wytwarzanego moczu
poza tym wchodzą w grę też choroby hormonalne
przerost prostaty ma to do siebie, że chory musi częściej korzystać z toalety

ale piszesz, że pełny pęcherz...czyli co godzina ok. 0,5-1l moczu? co dziennie daje ok. 6-12l moczu?
napisał/a: Meblarz 2009-04-19 22:04
Witam

Ostatnio męczy mnie strasznie wstydliwy problem. Mam 21 lat i zbyt często oddaję mocz. Na uczelni wychodzę do ubikacji co przerwę między blokami (co półtorej godziny), w domu oddaję mocz nawet po dziesięć razy dziennie, gdy jeżdżę ze znajomymi motocyklem, co chwilę wymuszam postoje, by wyskoczyć do ubikacji. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, i tak po cichu liczę, że mi Państwo pomogą. Nie wiem, czy to istotne, ale równocześnie coraz częściej miewam zgagę oraz okazyjnie wzdęcia. Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: Till1 2009-04-24 18:59
wielomocz - cukrzyca lub przewlekłe zapalenie nerek, mocz jest oddawany znacznie częściej niż normalnie, w zwykłych ilościach, jest rozcieńczony, bardzo jasny
jeżeli mocz jest oddawany w małych ilościach - to pęcherz
napisał/a: Meblarz 2009-05-02 11:56
Till napisal(a):wielomocz - cukrzyca lub przewlekłe zapalenie nerek, mocz jest oddawany znacznie częściej niż normalnie, w zwykłych ilościach, jest rozcieńczony, bardzo jasny

Co to oznacza? Jak mam sprawdzić, czy nie mam cukrzycy? Czy są jakieś inne objawy? Czy można to w jakikolwiek sposób wyleczyć?
napisał/a: sidharta 2009-05-06 23:59
Powinieneś koniecznie iść do lekarza-cukrzyca i zapalenie nerek to choroby, które nie dają czasu na czekanie - im dłużej zwlekasz tym bardziej ryzykujesz zdrowiem. Przy nerkach teoretycznie powinno Cię boleć w okolicach krzyża, ale czasem nerki bolą "przez brzuch" pod żebrami. Oczywiście mogą nawet nie boleć wcale, ale musisz iść do lekarza a ten wyśle Cię do urologa żeby to sprawdzić. Powinieneś zrobić badanie ogólne moczu i badanie krwi (profil nerkowy). Zapalenie nerek niszczy je więc jeśli nie uśmiecha Ci się wizja Twojej przyszłości z dializami to marsz do lekarza ;) Przy cukrzycy częściej się chodzi do ubikacji ale też dlatego, że więcej się pije (po prostu człowieka suszy) więc jeśli zauważyłeś że dużo pijesz to wspomnij o tym lekarzowi. Gdyby to było zapalenie cewki moczowej to bolałoby Cię przy oddawaniu moczu, z kolei zapalenie pęcherza zazwyczaj idzie w parze z zapaleniem cewki.
Nic nie da branie tabletek odkażających (Urinal, Uro Up itp) jeśli to jedna z tych chorób - tzn przy zapaleniu nerek pewnie i pomoże ale nie bierz ich przed badaniem moczu bo sfałszujesz wyniki. Napisz jak wrócisz od lekarza co powiedział. Jakby nie chciał skierować Cię na badanie moczu i krwi to się kłóć - ja przez takich niekompetentnych lekarzy którzy mnie faszerowali antybiotykami zamiast zrobić usg, mam bardzo już słabe nerki. Jeśli okaże się , że to od nerek to nalegaj na usg jamy brzusznej. Od czegoś ten NFZ jest.
Pozdrawiam i trzymam kciuki ;D
napisał/a: sidharta 2009-05-07 00:06
A jeśli chodzi o wyleczalność to zapalenie jak najbardziej możesz wyleczyć i życ normalnie tylko "nie sikaj pod wiatr" ;D i nie siadaj na zimnych murkach żebyś znowu nie złapał ;P

Cukrzyca natomiast zostaje do końca życia ale można z nią żyć normalnie i zależnie od typu (są dwa) albo będziesz musiał brać specjalne tabletki albo podawać sobie insulinę co też nie jest końcem świata ;) Im bardziej będziesz się stosował do zaleceń lekarzy tym lepiej będziesz ją znosił, bo znam dziewczynę, która zje batonika potem weźmie insulinę dla wyrównania poziomu cukru i zaraz zje lody i znowu insulinę, a jeśli poziom cukru nie jest za niski to powinna raczej omijać słodycze.

Nie martw się - będzie dobrze. Tylko nie olej sobie tego, bo będziesz do końca życia żałować.
napisał/a: WOLFgang 2009-06-04 11:02
jest jeszcze inna możliwość.
Panowie jak jest u Was ze stresem, nerwami? Bo od tego też czasami tak jest...Ja mam właśnie taki problem...jeżeli się stresuje a ostatnio ciągle to sikam bez opamiętania...W bardzo dużych ilościach, sikam w sumie wodą bo jest przeźroczysta...Natomiast jak się uspokoję to potrafie wytrzymać nawet kilka godzin...mam 20lat
napisał/a: vanbastek2 2009-09-22 22:50
Witam ja mam taki problem Mam 20 lat i mam problemy z czestym oddawaniem mocczu ;/ Gdy sie napije to zaraz musze iść do łaziennki Mam chyba też zapalenie cewki bo jest lekko zaczerwiniona Gdy oddam mocz i schowam już cewke to jescze czuje jak mi sie skrapla troche moczu ale raczej jak oddaje to sporo I ciśnienia nie mam takiego jak kiedyś ;/ Byłem u lekarza kazał mi zrobić badanie moczu i nic nie wsyszło przepisał mi Nolicin przebrałem i dalej mam ten problem I ostatnio bolą mnie też lekko jadra po bokach a w sumie to nie jadra tylko po bokach nie wiem jak określić to miejsce I także ostatnio czuje w podbrrzuszu jak coś robie to lekki bardzo lekki ból nawet nie ból Ale to jest dyskomfort Czuje prawie caly czas jakbym mial troche moczu w cewce a wczesniej tak nie miałem czy to normalne? Prosze o pomoc co mam robić może jakieś cwiczenia Co najlepiej zrobić ?
napisał/a: problemy 2009-10-07 21:18
hmmmm to moze byc infekcja jakas nie jestem lekarzem ale tez mam taki problem a dokladnie to jestem dalej bo zlekcewazylem te objawy takze mialem czeste oddawanie moczu po nocach bole tak jak by od jader na pachwine i na podbrzusze az doszlo to zapalenia gruczolu krokowego a lekarz mowi ze to wlasnie moze byc od jakiejsc nie leczonej infekcji drog moczowych ktore objawiaja sie czestomoczem bolami przy sikaniu itd ... ja akurat jak sikam to boli nie mam ale z cisnieniem jest slabo bo kiedys mialem za mlodu duzo wiekrze a teraz mam 22 lata i od jakiegos czasu jak sikam to cisnienie jest ale slabe ... a gdy zaatakowalo mnie zapalnie gruczolu to wyladowalem na pogotowiu bo sie strasznie poschizowalem z powodu prostego spuchla mi prostata i cos sie zblokowalo nie mialem przez chwile czucia w penisie zrobil sie twardy skurczyl sie i jak poszedlem sikac w tym stanie to musialem mocno napierac zeby sie odlac ... dostalem antybiotyk i na drugi dzien odrazu bylo lepiej i z sikaniem i z penisem normalnie zaczoelm go czuc ... nie polecam nikomu takich przezyc ... lepiej jak ma ktos podobne objawy czyli czesto mocz wstawanie w nocy do kibelka , jakies bole w okolicy pachwiny ktore zazwyczaj promieniuja na uda badz na podbrzusze to juz jest znak ze dzieje sie cos niedobrego ... tylko nie jestem lekarzem wiec nie powiem co ... sam teraz sie zaczoelm leczyc na to po tym incydencie ... mam nadzieje ze to wylecze bo miewam nadal bole tak jak by od jader ale z tego co wiem to wszystko jest powiazane.
napisał/a: Witwicky 2010-05-06 14:43
Witem, mam 22 lata, jestem kobietą.. Moim problemem jest częste oddawanie moczu, które tak naprawdę trwa od bardzo dawna, jednak teraz wydaje mi się, że się nasiliło. Nie jestem w ciąży. Do ubikacji muszę chodzić nawet kilka razy w ciągu godziny, a kiedy piję więcej- wtedy praktycznie mogę nie wychodzić z WC ;/. jest to dla mnie strasznie uciążliwe, a szczególnie kiedy jestem w pracy, nie mogę pozwolić sobie na ciągłe wychodzenie do toalety, a kiedy staram się "trzymać" jest to bardzo ciężkie do zniesienia. W nocy także bardzo często muszę wstawać by się wysiusiać. Nie brałam nigdy żadnych leków, których ewentualnym skutkiem ubocznym mogłoby być to moje częste oddawanie moczu. Nie brałam nigdy nic też na tę dolegliwość. czy powinnam pójść do lekarza? czy są na to jakieś środki farmakologiczne? Proszę o pomoc.
napisał/a: mona892 2010-05-07 06:13
Witam mam 21lat jestem kobieta mam problem ze zbyt czestym oddawaniem moczu. Chodze co chwile do wc nawet czesciej niz co pol godziny. W nocy nie moge spac poniewaz wstaje co chwile zeby oddac mocz. Przez caly czas mam uczucie pelnego pecherza chodz przy oddawaniu moczu to sa bardzo male ilosci i te dziwne uczucie w okolicach intymnych jakbym caly czas trzymala mocz. Jest to uciazliwe poniewaz nie moge normalnie funkcjonowac. Prosze pomozcie mi co mam zrobic czy jakies leki w aptece mi pomoga???