Zbyt częste oddawanie moczu

napisał/a: wilczek1604 2011-01-26 18:25
Mam tak samo, chodzę do toalety między wykładami, w domu co chwilę a wyniki wychodzą prawidłowe. Do tego przy stresie (np czekając na egzamin) to chodzę bez przerwy. Nie wiem co mam robić skoro wyniki prawidłowe, do jakiego lekarza pójść?
napisał/a: s88 2011-01-26 23:46
Mam dokładnie to samo, kilkanaście razy dziennie w wc.
Robiłem już chyba wszystkie badania u różnych lekarzy (aby mieć pewność) i nic.
Jeden z nich stwierdził, że problem leży w głowie i żebym zgłosił się do psychologa/psychiatry. Podłoże problemu leży w typowo zwierzęcej reakcji na nerwy związanej ze znaczeniem terenu lub odstraszaniem wroga. Myślę, że to jest przyczyna, gdyż mam stwierdzoną nerwicę somatyzującą (tłumione nerwy wpływają na narządy, u mnie np na serce ale i pewnie na inne). Gdy mniej się denerwuje, korzystam z toalety rzadziej. Śmieszy mniej jak mało różni mnie z podwórkowym kundlem ;)
napisał/a: wilczek1604 2011-01-27 12:42
Pozostaje nam życie w wc :P najgorzej jest podczas podróży, no cóż może i prawda że ma to podłoże psychiczne ale czy to wyleczalne?
napisał/a: sungari 2011-02-24 20:23
Witam, wybaczcie, że 'wkradam' się do innego postu.. ale przychodzę tu z takim pytaniem.. otóż mam 16 lat, jestem po dwóch nowotworach nerki (jedna została usunięta, druga po 5 latach była "przypalana") chociaż to wszystko jest już 7 lat za mną, zagrożenie, jak mówią lekarze jest zawsze.. no ale do rzeczy.. od jakiegoś tygodnia mam silną potrzebe oddawania moczu.. piję tyle co zawsze, a oddaje mocz co jakies 15-20 minut.. co mam robic? czy to moze wiązać sie z nerką?
napisał/a: pp1208 2011-07-27 21:37
Prosze o pomoc. Mam 20 lat. Kiedys w szkole przetrzymałem mocz bo nie mogłem wyjsc do łazienki i od tamtej pory gdy wiem ze nie bede mogł isc do łazienki bardzo chce mi sie siku. mam juz tak 4 lata poniewwaz sie wstydze. Prosze o pomoc
napisał/a: Wróbcia 2013-11-28 18:51
Witam wszystkich na forum. Strasznie sie zaniepokoiłam po przeczytaniu waszych wypowiedzi, iż problem z prostatą to "częste oddawanie moczu, cienki strumień, czucie pełnego pęcherza nawet po oddaniu moczu". Takie właśnie objawy ma mój mąż. Co prawda mąż się zgadza na badanie PSA i na wizyte u urologa, ale nie wiem na kiedy uda mi sie go zapisac. Na prywatne wizyty nas nie stac. Tylko mąż pracuje, ja po wypadku nie jestem zdolna do pracy. Czy coś można zaczać brać na to? Jakies ziola, suplementy czy cos?
napisał/a: Kowal52 2013-12-07 22:36
Wróbcia napisal(a):Witam wszystkich na forum. Strasznie sie zaniepokoiłam po przeczytaniu waszych wypowiedzi, iż problem z prostatą to "częste oddawanie moczu, cienki strumień, czucie pełnego pęcherza nawet po oddaniu moczu". Takie właśnie objawy ma mój mąż. Co prawda mąż się zgadza na badanie PSA i na wizyte u urologa, ale nie wiem na kiedy uda mi sie go zapisac. Na prywatne wizyty nas nie stac. Tylko mąż pracuje, ja po wypadku nie jestem zdolna do pracy. Czy coś można zaczać brać na to? Jakies ziola, suplementy czy cos?


Wieksze szanse sa na wizyte prywatna. Na NFZ troche poczeka. Doklanie nie wiem ile bo to zalezy od przychodni. Wiadomo antybiotyku nie wezmie, bo go nie dostanie bez wizyty. Zostaja tylko ziola i suplementy. Ja biore prostaceum bo jest bezpieczny. Nie mialem czasu na tworzenie jakis ziolowych mieszanek.
napisał/a: Wróbcia 2013-12-09 22:14
No tak, ciężko sie dostać gdziekolwiek na NFZ. Właśnie sie zastanawiamy czy nie zacisnąć pasa. Bo z tego co czytałam, piszą aby z tym nie zwlekac.
napisał/a: Kowal52 2013-12-14 00:34
Nie czekajcie,bo czekanie pogorszy sprawę. Jak nie bedzie miał Twoj mąz badania nie bedzie wiedział co mu dolega. A może sie skonczyć operacją a tego byście pewnie nie chcieli. Idzcie prywatnie. Bez przeszkod można na razie brac ten suplement, bo nie słyszałem aby komuś miał zaszkodzić a mniej sie lata po nim do toalety.
napisał/a: ewask 2014-01-08 10:04
Mój mąż niestety również za długo czekał z leczeniem prostaty, liczył, że samo przejdzie, no i niestety się przeliczył. Ale i tak miał bardzo dużo szczęścia, bo trafił na świetnego lekarza www.gabineturologicznylodz.com.pl, który szybko postawił diagnozę, przepisał odpowiednie leki i teraz czuje się o wiele lepiej.