Zbicie prolaktyny, niski testosteron

napisał/a: Hattrik 2017-04-28 21:39
Witam, zrobiłem sobie badania, ponieważ odczuwałem skutki wysokiej prolaktyny (głównie suchość oczu, niedowidzenie, ból głowy, niskie libido, złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie). Przy okazji zrobiłem morfologie, estradiol, testosteron.

Estradiol K99 25,10 pg/ml (norma 0-56)
Prolaktyna - wydzielanie podstawowe N59 - 18,90 ng/ml (norma 2,5-17)
Testosteron O41 - 299 ng/dl (norma 160-726)

Wiek: 23 lata

Bardziej niż prolka boli mnie ten testosteron. W normie, ale nie dla 23latka. Ćwiczę kilka lat, 3 razy w tygodniu (siłownia), odżywiam się bardzo zdrowo, liczę kalorie. Efekty są, ale słabe jak na tyle czasu moim zdaniem. Nie miałem styczności ze sterydami.
Suplementuje: cynk, k2+d3, multiwitamina, magnez+b6, ashwaghanda. Mimo to testosteron wyszedł strasznie nisko. Moje samopoczucie jest od dłuższego czasu tragiczne, moge spać godzinami, a i tak jestem zmęczony. Co można z tym zrobić?

Wybiorę się za tydzień do endokrynologa, ale chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób endo może pomóc?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-29 07:31
Ale w Twoim wieku wyższy testosteron to mieli 30 lat temu a nie obecnie. Tak, więc nie licz że będziesz miał w górnych granicach tylko dlatego, że masz 23 lata.

Jeżeli idziesz do endokrynologa, to zapewne przepisze Ci lek na zbicie prolaktyny. A jak nie, to dość dobrze ją się zbija niepokalankiem.
napisał/a: Hattrik 2017-04-29 18:12
Czyli według Pana młody człowiek, aktywny fizycznie, zdrowo odżywiajacy się, suplementujący witaminy i minerały powinien mieć w dolnej granicy testosteron i czuć się cały czas zmęczony, mieć niskie libido etc.?

Dobrze, jeżeli testosteron jest w "normie" tego labolatorium. To czy ta prolaktyna ponad norme może powodować ciągłe zmęczenie, suche oczy, niedowidzenie, spadek libido?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-30 09:09
W 2017 roku:

Hattrik napisal(a):młody człowiek, aktywny fizycznie, zdrowo odżywiajacy się, suplementujący witaminy i minerały


Ma taki właśnie wynik. Jakbyś prowadził inny tryb życia, miałbyś wynik jeszcze niższy. Czy kiedy młodzi mieli teścia w górnych granicach, minęły wraz z pojawieniem się przetworzonej żywności, zanieczyszczeniem powietrza itp.

U Ciebie problem można być ta lekka podwyższona prolaktyna, może jak ją trochę zbijesz, testpsteron wzroście. Z tym, że nie mam pewności czy lekarz akurat taki wynik będzie chciał leczyć, szczególnie że leki z tek grupy są dość silne i z mnóstwem skutków obocznych.