zażycie escapelle, a jej skuteczność

napisał/a: agaaa22 2014-10-18 09:51
Witam jak zawsze mimo 99% pewności mam wątpliwości. Kochaliśmy się bez prezerwatywy dzień po dniu płodnym, był to 15 dzień cyklu. (dzień wcześniej miałam wiele gęstego sluzu więc z moich obliczeń i z jego obserwacji wynikało że to dzień płodny). Nie skończyl we mnie, ale dla pewności zażyłam tabletkę escapelle. Moje pytanie do was, czy jest jakakolwiek szansa na to żebym zaszła w ciąże? Skutków ubocznych jako takich nie mam, trochę pobolewało mnie podbrzusze w dniu przyjęcia tabletki, a w drugim dniu ogólna senność słabosć, lekkie zawroty głowy. Naczytałam się na różnego rodzaju forach, że są przypadki kiedy ta tabletka faktycznie nie działa. Co sądzicie o moim przypadku? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
napisał/a: Gracee 2014-10-18 22:11
Nawet escapelle nie daje 100% pewności, że ciąży nie będzie. Ogólnie prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie z uwagi na wytrysk poza tobą i do tego przyjęcie tabletki. Im szybciej przyjęta tabletka tym prawdopodobieństwo ciąży mniejsze. Prawdopodobnie nie masz się czym martwić. Teraz jeśli miesiączka będzie się spóźniać to się nie denerwuj bo tak może się stać bo w końcu jednorazowo przyjęłaś sporą dawkę hormonu.
napisał/a: agaaa22 2014-10-20 15:53
mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz. Dziękuję za odpowiedź, nauczka na całe życie chyba.. nerwy mnie zjedzą! :(