Zawroty głowy....

napisał/a: jjusta87 2013-12-23 17:56
Witam, od 2 tygodni borykam się z problemem zawrotów głowy i lekkiego pogorszenia widzenia. Betaserc, tabletki na poprawę wydolności mózgu troszkę pomogły. Po Świętach czeka mnie usg tętnic szyjnych i wizyta na oddziale neurolog. w celu zdania relacji lekarzowi ze swego stanu zdrowia i ewent. tomografię która rozwiała by wszystkie wątpliwości. Mam męża i 2letnie dziecko i nie chce umierać, no nie teraz :( Ciężko jest mi zasnąć wieczorami, gdy zamykam oczy, zaraz je otwieram, czy to może być wina tabletek? Te na koncentrację przepisane przez neurolog biorę tylko rano i w południe. Czy jest możliwy guz mózgu? Przez ten cały okres głowa bolała mnie 1 raz. Niekiedy czuję "promieniowanie" raz na jedną raz na drugą półkule. Dodam, że przed owymi zawrotami uderzyłam się w szafkę o czym nie wspomniałam lekarzowi ;/ bo nadwyczajniej zapomniałam. Czy są tu osoby z podobnymi objawami?
napisał/a: joannanr1 2013-12-24 12:25
Powodów zawrotów głowy może być wiele więc niepotrzebnie się stresujesz.Problemy z zaśnięciem pewnie powodują tabletki na koncentrację.Staraj się nie brać ich zbyt późno.pozdrawiam
napisał/a: jjusta87 2014-01-08 22:01
Neurologicznie ok, była robiona tomografia, doppler, ekg, vng hmmm lekkie pobolewania w uchu i kropelki na 5 dni przy czym po odstawieniu jeszcze czuję dyskomfort ;/ i zawroty głowy przy zmianie pogody, 26 lat i meteopatka? ;/ albo tj jeden lekarz powiedzial, że przyczyna zawrotw mozna spisać cała ksiązke :D
napisał/a: jjusta87 2014-01-12 17:37
Błędnik ok i co dalej? Rodzinna stwierdziła, że mam chorą duszę ;] no kurde i nie wystawi skierowań na resztę badań a ja nie wiem co robić dalej. Jutro pójde do laryngologa i może warto udać się do okulisty? W końcu sporo czasu spędzam przed komputerem przy pozycji nie właściwej ;/
napisał/a: joannanr1 2014-01-13 11:36
Bardzo możliwe , że Twoje zawroty głowy mają związek ze zmianami w kręgosłupie szyjnym.
napisał/a: wikam2 2014-01-15 19:41
Można przeczytać :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10034857.html:2bzb28kc]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10034857.html[/url_special:2bzb28kc]
napisał/a: jjusta87 2014-01-15 22:38
A czy badanie dopplera czyli tętnic i kręgów szyjnych może wykluczyć zmiany w kręgosłupie szyjnym? Miałam robione i wyszło prawidłowo. Fakt od paru dni boli mnie kręgosłup ale lędźw. ? Wtf ?
napisał/a: jjusta87 2014-01-18 14:12
a może to SM?
napisał/a: joannanr1 2014-01-18 20:54
Zmiany w kręgosłupie nie są widoczne na usg , rtg albo najlepiej rezonans pokaże z tym że rtg tylko większe zmiany.SM ma wiele innych , poważnych objawów.
napisał/a: jjusta87 2014-01-18 21:53
Tylko, ze wg rodzinnej mam nerwice i raczej żadnych badan juz nie zleci do neurologa panstwowo w marcu bo nie chce iść prywatnie a betaserc laryngolog zalecił do końca lutego. Od wczoraj zmuszam się do każdej czynności nie mam ochoty na nic, dretwieje mi czasem prawa noga i ręką ale nie wiem czy to od choroby? Nic juz nie wiem, tyle o SM się naczytalam, ze objawy przypominajA moje eh nie wiedza najgorsza
napisał/a: joannanr1 2014-01-20 15:32
Drętwienia mogą być i przy nerwicy i przy zmianach w kręgosłupie.Najlepiej nie czytaj za dużo i spokojnie poczekaj na wizytę u neurologa.
napisał/a: jjusta87 2014-01-20 19:13
Dziekuje, ze mnie uspokajasz ale ja po prostu nie potrafię. Miałam problemy z nerwica bo zawroty głowy i drętwienia ale twarzy miałam juz 10 lat temu przez 2 dni? Byłam przyjęta do szpitala ale nie wykonano mi wszystkich badan. Później po 3 latach zaczęłam brać antydepresanty bo byłam osoba nerwowa. Ale teraz tych objawów jest za dużo.
Zawroty głowy,
Pogorszenie widzenia w lewym roku,
problemy z koncentracja,
Drżenie i sztywnienie rąk które doszło parę dni temu,
Bole kręgosłupa które minęły,
Zmeczenie-senność, raz jest raz nie.
Mam dziecko w wieku ponad 2 lata, chciałabym pójść do pracy ale nie mogę? Samochodu też juz nie prowadzę :/
Chciałabym juz poznać diagnozę no ale cóż, może do okulisty udam się chociaż prywatnie.
Robiłam dzis tsh, jutro odbiorę wynik chociaż nie licze na to, ze to tarczyca. Nie wiem czy nie udać się wcześniej prywatnie do neurologa?