Zawroty głowy,nudności,zaburzenia wzroku

napisał/a: Gregusss 2016-10-06 20:14
Witam
Mam 24 lata i od dawna zmagam sie z swoim ciałem.
Staram sie o nie dbać,nie jem fast foodow,chemii,staram sie ćwiczyć,biegać itp
Problem mam taki,że miewam praktycznie caly czas delikatne zawroty głowy - czasami trwaja one doslownie 3-4 sekundy,podczas których mam wrazenie,ze grunt ucieka mi spod stop. Czasami trwaja 1p minut i czuje sie jakkbym miał chorobe lokomocyjna - lekkie nudnosci,zawroty glowy,czasami ciezko złapać równowage i podczas chidzenia widac z daleka,jakbym byl napity. Najgorsze sa "nagle zawroty" - zaczyna sie krecic w głowie i stopniowo sie nasilaja. Wowczas mam okolo minutę aby sie polozyc. Blisko minute pozniej zaczynaja sie zaburzenia wzroku - pomimo patrzenia na wprost pokoj "skręca" i musze sie wspomagac rekoma inaczej trace rownowage. Wsyztarczy,ze sie położę i juz po 10 sekundach nie mam zawrotow.
Czasami misze polezec 10 min aby przeszly nagłe zawroty a.czasami po minucie wstaje i nie ma problemu.
Zauważyłem tez,ze jak pochyle glowe.do przodu na dluzsza chwile to wywoluje lekkie zawroty glowy. Wyprostuje sie i nie ma objawow.
Ogolnie takie objawy mam od 16 roku zycia. Bylem u laryngologow roznych i zaden nic oprocz zapalenia ucha nie znalazl,mialem wszystkie.badania robione niczego nie wnosily(lacznie z rezonansem glowy). W wieku 22 lat troche sie uspokoilo. Raz do roku mialem nagle zawroty,zazwyczaj na poczatku wakacji.
Po sezonie nad morzem(pracowalem jako barman) znowu nagle sie pogorszylo. W przeciągu 2.miesiecy mialem 2 razy nagle zawroty. Znow prawie caly czas mam delikatne zawroty,o ile wczesniej podroz autobusem nie byla niczym duzem tak teraz przejazd komunikacja miejska to mordega dla mnie - slabo mi,zawroty,nudnosci.
I tu prosba do was - mozecie cos.doradzic? Obecnie studiuje i jako tako moge pogodzic.studia z zawrotami ale nie moge pracować z takimi mocnymi objawami. Boje sie,ze podczas zwyklej jazdy samochodem po autostradzie nagle bede zmuszony sie zatrzymac i polozyc sie na tylnym fotelu. Moja pasja sa motocykle a i tak w tym roku prawie w ogole nie jezdzilem

Macie jakiekolwiek wskazowki?
Mialem badania sluchu,rezonans glowy,badania błędnikow(dmuchali powietrzem zimnym i cieplym po uszach i po wywolaniu zawrotow obserowowali reakcje oczu),ciagle chodze po lekarzach i zaden mi nie moze pomoc.
Dodam,ze.wszystkie badania mam w normie
napisał/a: joannanr1 2016-10-06 21:55
Kręgosłup szyjny masz przebadany?
napisał/a: Gregusss 2016-10-06 23:50
Pod jakim kątem przebadać kregoslup szyjny?
Od siebie moge dodać, że tetnice mam ok - biegam co jakis czas,mam też jakaś tam kondycję
Zapomniałem dodać - nigdy nie paliłem ani nie ćpałem,kilka razy byłem trochę mocniej wstawiony. Żadnych odżywek typu metabanol itp
napisał/a: joannanr1 2016-10-07 14:30
Mam na myśli zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa.Przydałby się co najmniej RTG a najlepiej MRI.
napisał/a: Gregusss 2016-10-07 15:44
Dziękuję za podpowiedź,wspomnę o tym przy wizycie u laryngologa. Czy można samemu wstępnie zdiagnozować takie zwyrodnienie(inna pozycja przy komputerze ito) czy bez Rtg sie nie obejdzie?
napisał/a: joannanr1 2016-10-08 10:28
Nie sądzę żeby obyło się bez badań.
napisał/a: radek07 2016-10-08 22:49
Zrobić prześwietlenie kręgosłupa szyjnego i przejść się do neurologa.