zawroty głowy + nacisk na oczy

napisał/a: tennyson 2010-11-17 22:16
Witam. Piszę odrobinę spanikowany, przepraszam, jeśli komuś się udzieli. Mam 24 lata, 193 cm wzrostu, waga w tej chwili ok 90 kg, nie palę papierosów (nigdy nie paliłem), piję bardzo rzadko, praktycznie raz na kilka miesięcy. Od niemal roku doświadczam bardzo dziwnych dolegliwości, a konkretnie zaczęlo się w styczniu br. zawrotami głowy (bardziej to było tak, że otoczenie wirowało, a ja jakbym był w stanie nieważkości) - to był w sumie główny objaw. Nie bolała mnie głowa, nie miałem zaburzeń widzenia (poza tymi spowodowanymi zawrotami). Trwało to jakiś miesiąc, potem się w miarę ustabilizowało. W międzyczasie byłem u lekarza ogólnego, potem neurologa - neurolog mnie opukał, kazał dotykać nos itp., nic jej nie wyszło. Laryngolog wykluczył problemy z błędnikiem, a kardiolog całkowicie wykluczył problemy z jego dziedziny (mierzone ciśnienie, EKG, doppler tętnic, holter EKG). Z morfologii krwi nic nie wynikło. Enzymy wątrobowe w normie. CRP też. Byłem u innej pani neurolog. Opukawszy mnie, kazała jeszcze zrobić RTG szyi. Wyszło zniesienie fizjologicznej lordozy, poza tym bez zmian. To było w lipcu. Potem wszystko nagle ustało. Aż do ostatniej niedzieli - obudziłem się i tym razem nie miałem zawrotów głowy, za to czułem się fatalnie cały dzień, jakbym siedział w jakimś skafandrze: nogi miałem jak z waty, byłem słaby i ogólnie zniechęcony (taki kac bez picia alkoholu). Dodatkowo czułem jakby nacisk na oczy od wewnątrz. W poniedziałek było lepiej, choć nadal dziwnie, wczoraj było jeszcze lepiej, choć oczy wciąż dziwnie napięte, a dzisiaj poszedłem do lekarza ogólnego. Mam skierowanie na badanie dna oka i ciśnienia wewnątrzczaszkowego, USG jamy brzusznej (pani doktor zaniepokoił poziom erytrocytów 3-5 w moczu w badaniu z lipca) i po raz wtóry do neurologa (moje kolana już nie mogą się doczekać tego młoteczka). Wszyscy wszędzie piszą, że jednym z objawów guza mózgu jest zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe objawiające się uczuciem nacisku na oczy... Błagam, niech mi ktoś napisze, że taki nacisk na oczy to nie tylko guz mózgu...
napisał/a: ela.66 2010-11-18 07:36
Miewam nieraz uczucie "wysadzania" oczu od wewnąrtz. Dopler tętnic szyjnych OK, rezonans mózgowia OK, żadnych zmian, a już myślałam wiele. Lekarze podejrzewają, że to od kręgosłupa szyjnego - ucisk na korzeń nerwowy i worek oponowy. Zmiany w kształcie szyji widać już zewnęrznie, a neurochirurg stwierdził, że "robi się ciasno". U mnie RTG szyji wykazało tylko osteofity i zwężenia, dopiero rezonans odkrył wypukliny i uciski, czyli to badanie jest dokładniejsze
Pozdrawiam