Zawroty głowy i pisk w uszach przy patrzeniu w górę i na bok

napisał/a: vogue15 2014-01-28 01:35
Witam
Mój problem właściwie opisany jest już w temacie. Kiedy spoglądam na boki (dotyczy to lewego i prawego oka) lub w górę (szczególnie przy zakładaniu soczewki w jednym, prawym oku), czuję trudne do opisania uczucie w głowie - coś jak zawroty, piszczenie w uszach, jakby się chwilowo zatykały oraz nacisk ciśnienia wewnątrz czaszki. Zresztą coraz częściej czuję zawroty głowy. Co do tego piszczenia w uszach natrafiłam na termin "szumy uszne", być może właśnie to odpowiadałoby temu uczuciu, jednak nie jestem pewna. Mam to już od jakiegoś czasu, około dwóch miesięcy. Byłam już o okulisty i spytałam o to, jednak usłyszałam, że na pewno nie jest to nic związanego z gałką oczną, zresztą miałam robione badania i nie wyszło w nich nic oprócz delikatnie podwyższonego ponad normę ciśnienia w jednym oku. Nie wiem, czy nie ma to może związku z tym, że parę lat temu w badaniu wykryto u mnie zwężenie jednej z tętnic w karku, poniżej potylicy. Nie mam pojęcia z czym łączyć te fakty. Mam 18 lat.
Proszę, nie piszcie od razu, żebym szła do lekarza. Wiem, że wizyta jest nieunikniona - piszę tu, bo może ktoś miał coś podobnego, może ktoś mnie na coś naprowadzi.
Pozdrawiam
napisał/a: vogue15 2014-01-28 12:43
Witam jeszcze raz, chciałam uzupełnić informacje. Otóż sprawdziłam, o którą tętnicę dokładnie chodziło - była to tętnica szyjna lewa. Jeśli chodzi o zawroty głowy, według tego, co przeczytałam w Internecie, mogłoby to być tym spowodowane. Ale pisk w uszach przy patrzeniu na boki i w górę? Pozdrawiam