ZAWROTY GŁOWY I DYSKOPATIA WIELOPOZIOMOWA

napisał/a: gosiula35 2009-10-22 22:51
Witam !. Mam 36 lat. Ok dwóch lat temu zaczęły się pojawiać drętwienia rąk i nóg, bóle pleców, zachwiania równowagi. W tym czasie(z powodu drętwienia lewej nogi-brak czucia) uszkodziłam staw szopera. Do lekarza nie poszłam,dowiedziałam się o tym później. Jestem osobą lubiąca ruch i dlatego przeraża mnie coraz większe ograniczenie ruchowe.Byłam u kilku specjalistów ale jak dotąd nie ma żadnej diagnozy a leczenie polega na przyjmowaniu leków przeciwbólowych.Jest coraz gorzej a ja nie wiem co robić.Oto wyniki moich badań:
MRI kręgosłupa lędźwiowego:na poziomie L3/L4 lewostronna przepuklina materiału tarczy międzykr w obręb otworu międzykręg lewego z impresją na lewy korzeń nerwowy.Zwężenie otworu międzykr na tym poziomie.Kanał kręg bez cech zwężenia.Na poziomie L4/L5 centralna protruzja materiału tarczy.Materiał tarczy pukla się w obręb kanału kręgowego na ok. 4mm.Zwężenie kanału kręg(9,3mm).Wymiar dwuboczny15mm.Na poziomie L5/S1 nieznaczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręg.Kanał ma 12,5mm;wymiar dwuboczny 24mm.Reszta ok.
RTG kręgosłupa piersiowego:prawoboczne skrzywienie,drobne wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych,zmiany zwyrodnieniowe w stawach poprzeczno-żebrowych.
MRI kręgosłupa szyjnego:niewielka lewowypukła skolioza pogranicza szyjno-piersiowego ze zniesieniem fizjologicznej lordozy.Na poziomieC4/C5 widoczne dyskretne wyostrzenia na tylno-bocznych krawędziach trzonów.Knał kręg 11-12mm.Na poziomie C5/C6 dyskretne wyciągnięcia kostne na tylno-bocznych krawędziach trzonów zwłaszcza z lewej strony z uwypukleniem tarczy 11mm z niewielką impresją na worek oponowy ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego-nie można wykluczyć ucisku na lewy korzeń C6.
I jeszcze EEG bo mówią,że to są jakieś zmiany padaczkowe:niewielkie zmiany tylnoskroniowe obustronne pod postacią występowania dość licznych,pojedynczych fal theta 5-5,5 Hz o ampl tła lub nieco wyższej oraz nielicznych,pojedynczych fal ostrych.
To tyle.Jak dotąd miałam włączone leki dotleniające i przeciwbólowe.Nawet nie wiem czy to jest powiązane ze sobą.
napisał/a: kordian1 2009-10-23 14:50
wyniki MR kręgosłupa może tłumaczyć drętwienia i bóle rąk nóg i pleców i zawroty głowy, dziwi mnie tylko że lekarz nie skierował do poradni rehabilitacyjnej, odpowiednia fizykoterapia połączona z ćwiczeniami i lekami przeciwbólowymi powinna przynieść korzystne efekty, wynik eeg musi zobaczyć neurolog.
napisał/a: gosiula35 2009-10-23 19:11
Dziękuję.Wyniki eeg oglądały dwie panie neurolog.Obie stwierdziły,że to zmiany padaczkowe ale nie przepisały leków przeciwpadaczkowych(bo to przy następnej wizycie;)) tylko dotleniające.Na rehabilitację właśnie chodzę-na część lędźwiową solux,laser i masaż.Chciałabym,żeby pomogła.Mam bóle "wędrujące"-miesiąc temu noga i biodro(po miligammie ustąpiły),teraz mam rwący ból ręki zwłaszcza w nadgarstku i przy kciuku puchnie.Częste są bóle głowy i te zawroty-nigdy nie zemdlałam ale myslę,że teraz to tylko siła woli trzyma mnie "na nogach".Mam takie dziwne bóle łydek,krótkie i raptowne jakby ktoś mnie kopnął.Przepraszam,że o tym piszę ale ponad rok temu nie można mnie było wygonić do lekarza a teraz jestem na nich "skazana".Zastanawia mnie dlaczego nie mam diagnozy do tej pory i nie jestem leczona.Chcę już normalności a tu coraz gorzej.Chyba dopada mnie depresja.Nie będę już smęcić.Pozdrawiam
napisał/a: kordian1 2009-10-23 21:43
jeśli chodzi o depresję to zapraszam do działu psychologia tam na pewno ktoś wesprze dobry słowem, diagnoza jest postawiona dyskopatia i jesteś leczona właśnie poprzez leki przeciwbólowe i fizykoterapię, powinnaś dostać jeszcze coś rozluźniającego np. Mydocalm, a co do tych zmian padaczkowcy to sam nie wiem dlaczego neurolodzy nic nie przepisali.....
wiem że to ciężkie ale najważniejsze to się nie poddawać
napisał/a: nitka3 2009-10-26 23:00
Problemy z kręgosłupem szyjnym z uciskiem na rdzeń szczególnie mogą dawać zapis padaczkowy w eeg, ale oczywiście interpretacja Twojego wyniku u lekarza... najlepiej tego samego co robił eeg i tego co Cię zna.
pozdrawiam
napisał/a: wieslaw.zajac 2011-08-01 21:11
Z tego co piszesz, to nie wygląda jakby w kręgosłupie była jakaś tragedia, ale to tylko opis, ciężej go zinterpretować niż obrazy. Myślę, że Twoje objawy są zbyt poważne jak na tak niewielkie zmiany w NMR kręgosłupa. Gdyby to był efekt epilepsji zmiany byłyby przemijające. Dopiero ciężka padaczka albo lekka, ale trwająca latami daje utrwalone deficyty neurologiczne. Miałaś w ogóle napady padaczkowe? Objawy nadal się utrzymują? Ja bym dalej szukał i raczej u neurologa a nie u ortopedy.
weronika 123
napisał/a: weronika 123 2017-05-25 13:20
Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było to bolesne, ale nieprzyjemne. Z czasem nasilał sie ból moja żona kupiła mi maść konopną i wprowadziła do diety Nasionka konopne i olej konopny bogaty w Omega 3. Mniej więcej po 1 miesiącach skrzypienie w karku ustapiło i od dwóch lat go nie słyszę. Wiec polecam każdemu kto ma problem ze stawami i kośćmi produkty kupiłem w Poznaniu na ul Ratajczaka 33 w Konopnej farmacji teraz zamawiamy produkty przez ich strone www.konopiafarmacja.pl