zawroty głowy, drżenie rąk, osłabienie

napisał/a: honia22 2011-05-27 10:49
Witam. Moje pytanie jest związane z tematem.
Od pewnego czasu dokuczają mi zawroty głowy,drżenie rąk,uczucie takie jak zaraz miałabym zemdleć i dziwne drżenie mięśni. Przez to robi mi się słabo i muszę się położyć wtedy po jakiś 15 minutach wszystko przechodzi i jest w jak najlepszym porządku. Dodam że nie jest to związane z żadnym stresem lub zdenerwowaniem. Z wysiłkiem też raczej nie ponieważ dzieje się to nawet rano zaraz po przebudzeniu. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
napisał/a: opilek 2011-05-27 17:05
Powiedz ile masz lat i pomyśl czy są może jakieś okoliczności, w których dochodzi do wystąpienia tych objawów np. w czasie długiego stania. Poza tym czy masz jakieś dolegliwości ze strony serca w tych momentach jak uczucie szybszego bicia, cokolwiek. Poza tym może leczysz się na coś przewlekle??
napisał/a: SebekW 2011-05-27 19:24
mycoplazma pn, chlamydia pn i trachomatis, yersinia zrób na to badania p/c, typowe objawy przy chlamydiozie.

pozdro
napisał/a: honia22 2011-05-30 13:36
Mam 24 lata,no i wanie nie związane są z żadnymi okolicznościami(dzieje się to nawet zaraz po przebudzeniu).Czasami zdaża się że w tych momentach jest szybsze bicie serca,ale nie zawsze.Nie leczę się na nic przewlekle.
napisał/a: opilek 2011-05-31 20:24
Postaraj się odwiedzić lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania: morfologia,elektrolity, badanie ogólne moczu,TSH, EKG, jeśli masz okazje spróbuj sobie pomierzyć ciśnienie tętnicze, szczególnie wtedy, gdy źle się czujesz. Być może na tej podstawie będzie można więcej powiedzieć
napisał/a: honia22 2011-06-02 21:05
Byłam dwa dni temu u lekarza rodzinnego.Moja wizyta akurat trafiła w momencie mojego ataku. Zmierzono mi ciśnienie 168/86.po ataku 124/80.Dostałam skierowanie na badania na morfologie,TSH,glukozę,elektrolity. Dziś odebrałam wyniki i wszystkie są dobre. Dostałam tez skierowanie do neurologa lecz muszę czekać bo są duże kolejki.Dostałam tez lek Nootropil 800mg. Może ma ktoś jeszcze jakieś rady dla mnie? Może powinnam zrobić jakieś badania prywatnie? Dodam że moje ataki ciągle są,nic mi nie przechodzi. Niby po tym leku jest dobrze ale po dłuższej chwili znów mam te ataki.
napisał/a: muppetishu 2012-06-10 21:24
Pierwszy taki przypadek,powazny mialam okolo 9 lat temu, a objawy tego czasu byly najsilniejsze, bylam w pracy i wracalam ze sklepu niestety nie zmiescilam sie w drzwiach w jednej sekundzie zaczelo tak bardzo krecic mi sie w glowie, ze upadlam na ziemie i wczolgalam sie przez drzwi wolajac o pomoc, silne zawroty glowy przeszly w silne drzenie calego ciala potem okropny ucisk glowy i absolutne oslabienie, przyjechalo pogotowie dali zastrzyk i kazali isc do lekarza rodzinnego. Mama powiedziala, ze przez odchudzanie a lekarz wyslal na miliony badan, byl balans, sluch, cisnienie, badanie na cukrzyce, tarczyce a nawet wyladowalam u psychiatry gdzie dostalam takie oglupiajace leki, ze nie zycze nikomu. Nie zrobilam echa serca i tomografi glowy bo prawda jest taka, ze strasznie sie boje. Minelo kilka lat i takie objawy mialam kilka razy ale bardzo slabe, zazwyczaj pomaga mi zjedzenie czegos(czegokolwiek), czasami wydaje mi sie ze rowniez na taki stan ma wplyw pogody, jak w ciagu dnia mam problemy z widzeniem juz wtedy wiem ze zbliza sie ten stan, jak to leczyc?
napisał/a: honia22 2014-05-30 15:29
Nadal zmagam sie ze swoja przypadłością tylko teraz czuje się tak ciągle. Cały miesiąc mam praktycznie wyjęty z życia. Przeszłam podstawowe badania i znów wszystko w normie. Lekarz stwierdził że to nerwica tylko że ja ostatnio wcale się nie denerwuję a ten stan prześladuje mnie codziennie. Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc lub doradzić? Czy mam zrobic jakieś badania prywatnie? co to może być? Ciągle biorę melisę (tabletki dodatkowo pije napar) i niestety nie pomaga. Czy to normalne? Proszę o pomoc :( Dodam że tą swoją przypadłość mam już kilka lat.
napisał/a: karolaa_931 2017-03-30 20:30
Czy ten temat jest wciąż aktualny z Waszej strony? Jak wygląda obecnie Wasze samopoczucie? Zwalczyliście te zawroty?
napisał/a: Sol 2018-01-04 20:50
Up
napisał/a: emilia__ 2018-03-27 14:28
Ja zawsze powtarzam, że jeśli czujemy się źle, zwłaszcza od dłuższego czasu, nie ma co przebierać za opiniami w Internecie, bo każdy jest inny. To lekarz powinien stwierdzić co nam dolega i im wcześniej do niego się udamy, tym lepie. Ja chodzę zawsze tylko do sprawdzonych internistów, takich jak. Np. www.internista-wroclaw.pl
napisał/a: Adahigh 2019-06-04 08:18
Co u Ciebie? Jak samopoczucie ?? Bo przeżywam to samo.