Zawirowania w antykoncepcji hormonalnej

napisał/a: Aldona11 2016-06-13 16:18
Przepisano mi microgynon. Byłam na długim wyjeździe poza domem i wzięłam tylko jeden listek. Zaczęłam go brać w środku cyklu, wiem bez sensu, ale stało się. Wzięłam z tego listka 17 tabletek, bo ostatnie zawieruszyły mi się przy przeprowadzce. Jako, że to trzeci tydzień zrobiłam zgodnie z ulotką 7 dzni przerwy. W czasie przerwy wystąpiło krwawienie. Zresztą przez całe 21 dni zabezpieczałam się też z chłopakiem prezerwatywą. Teraz jestem po 7 tabletce z opakowania nowego listka.
Moje pytanie - czy jestem w pełni zabezpieczona?
napisał/a: Aldona11 2016-06-13 19:02
Jeszcze jedno pytanie. Co gdyby przerwa trwała krócej, tzn 4 dni, bo przecież skraca się nieraz przerwę by przesunąć krwawienie. Czy wtedy antykoncepcja byłaby pełna?
napisał/a: wikam2 2016-06-13 20:01
Poczekaj jeszcze z tydzień, tylko dla pewności ;)
napisał/a: Aldona11 2016-06-27 20:19
stosuję microgynon 21. Na skutek pomyłki w ostatnim opakowaniu wybrałam tylko 17 tabletek. Potem zrobiłam 4 dniową przerwę podczas której wystąpiło krwawienie z odstawienia. Potem kontynuowałam branie tabletek z nowego opakowania. Przy 18 tabletce uprawialiśmy sex, niezabezpieczony prezerwatywą, ale partner nie skończył we mnie. Mam obawy o ciążę. Czy mam się czego bać?
napisał/a: mojonka 2016-07-26 21:37
Według mnie ciąża nie jest możliwa i jesteś przed nią prawidłowo zabezpieczona, ale lekarzem nie jestem. Dla pewności zawsze możesz zadzwonić do swojego ginekologa i się upewnić