Zatykający się nos podczas spania w nocy!

napisał/a: matijas111111 2012-07-05 19:43
Problem tkwi w zatykającym się nosie .
Podczas spania zawsze mam zatkaną jedną z przegród nosowych i bardzo utrudnia mi to spanie . Nigdy nie ma czegoś takiego że trudności z oddychaniem mam z dwóch przegród.
Natężenie lub w jakimś stopniu zmiana w zatkanym nosie ,następuje po zmianie ułożenia ciała np przekręcam sie na lewy bo to zatyka mi się lewe nozdrze .
Wszystko dzieję sie tak tylko podczas spania ,w dzień nie mam problemów z oddychaniem.
Dodam że mam dobrze nawilzony pokój gdyz jak jest potrzeba to mam nawilzacz ,
posiadam kołdrę i poduszkę antyalergiczną .
Odkąd zaczął się problem,byłem u laryngologa .
Który stwierdził że mam zasucho w nosie i przepisał mi nawilzacz .
Nie wiem czy on mnie źle zrozumiał ale napewno mi to w zadnym stopniu nie pomogło .
Z takich wstępnych moich indywidualnych informacji ktore nabyłem w internecie, myśle ze mam problem z zatokami .
Ale wole się zapytać gdyż jestem laikiem :)
napisał/a: viki71 2012-07-05 21:05
Jakby to były zatoki,to nie dawałyby Ci spokoju i w dzień.Ja obstawiałabym skrzywiona przegrodę nosową.
napisał/a: matijas111111 2012-07-05 22:18
Rozumiem ,a oprócz operacji na skrzywioną przegrodę nosową da sie jakoś temu zaradzic ? :)
napisał/a: viki71 2012-07-06 10:30
matijas111111 napisal(a):Rozumiem ,a oprócz operacji na skrzywioną przegrodę nosową da sie jakoś temu zaradzic ? :)

Najpierw lekarz laryngolog musiałby stwierdzić tę przegrodę.Osobiście też tak mam,do lekarza nie poszłam.Śpie po prostu na prawej stronie,lub na wznak i tyle:)Czasem pomaga dobre oczyszczenie nosa i wtedy trochę da się pospać na lewej stronie.Może spróbuj aerozolu do nosa z sola morską.Nawilża nos,może coś pomoże.Kupisz w aptece bez recepty.
napisał/a: matijas111111 2012-07-06 10:50
Gdy byłem u laryngologa stwierdził że jest ta moja przegroda lekko skrzywiona .
Ale dlaczego tak sie dzieje że jak sie leży to sie nos zapycha ale jak sie stoi to już nie ?
Jeśli chodzi o tą sól morską też ją stosuje i mam czasami takie dni ze nos mi nie przeszkadza ,ale często dzieje sie tak że żebym mógł zasną potrzebuje kropel takich jak np xylorin.
Więc oprócz nawilżania nosa i spania z konkretnym ułożeniem ciała ,nie ma innych sposobów ?
napisał/a: viki71 2012-07-06 12:00
Nie znam innego sposobu.Też nie wiedziałam,czemu tak się dzieje,że nie mogę spać na lewej stronie az ktoś mnie nie oświecił,że mam lekko krzywy nos.Doszłam do wniosku,ze przegroda pewnie tez krzywa i dlatego mam problem ze spaniem na lewej stronie,Po prostu dziurka w nosie jest mniejsza.Innego wytłumaczenia nie miałam.No ale może ktoś inny cos Ci podpowie.Ja się tym nie przejmuje.Dopuki mi nie przeszkadza w jakimś większym stopniu napewno nic z tym robic nie bedę.
napisał/a: matijas111111 2012-07-06 12:19
Mi niestety zaczęło to przeszkadzać i strasznie denerwować .
Ale dzięki za wypowiedz .:)