Zatwardzenia i wzdęcia

napisał/a: aleksaszka 2007-03-07 11:46
Mam problem ,a mianowicie bardzo często mam zatwardzenia .Czasami niewypróżniam się po kilka dni,nawet do tygodnia.Do tego dochądzą wzdęcia.
W związku z tym lekarz rodzinny zlecił mi badania krwi,które zrobiłam dwukrotnie w odstępie czasu dwóch miesięcy.
Wszystkie wyniki były w normie tylko dwukrotnie za niski był Hematokryt 34,8 i 34,5.
Nie wiem co robić ,bo lekarz stwierdził ,że za mało piję wody mineralnej i nic tu więcej nie jest mi potrzebne,może jakieś ziółka, ale jakie?
No i teraz jest pytanie ,bo nadal cierpię a on twierdzi,że to problem małej ilości pitych przeze mnie płynów.
Proszę o pomoc
napisał/a: basia261 2007-03-08 08:47
A jak wygląda twój jadłospis? Czy uprawiasz jakiś sport, ruszasz się?
napisał/a: aleksaszka 2007-03-08 10:25
Jem wszystko oprócz kapusty i kalafiora bo po tym chyba bym umarła.Nie piję gazowanego.Ruch normalnie tak jak w pracy w domu,niestety nie uprawiam żadnych dodatkowych sportów oprócz żeglowania latem i pływania.
Tę przypadłość z zaparciami mam od kilku lat.
napisał/a: basia261 2007-03-08 18:26
Powinnaś wykluczyć ze swojego jadłospisu wszystkie potrawy smażone, tłuste mięso i wędliny, słodycze, białe pieczywo, alkohol oraz tłuste mleko i sery. Poza tym polecam codziennie pół godziny spaceru.
napisał/a: aleksaszka 2007-03-12 19:17
Obawiam się ,że to nie wystarcza.
Jem naprawdę dobrze,zachowuję dietę ze względu na dziecko ,które nie je np niczego pochadzenia krowiego.Jem dużo ryb i warzyw i tylko mięso białe ,dziczyznę i wieprzowinę ,ale tylko szynkę.
Moja teoria jest taka,że może być to spowodowane jakąś nerwicą żołądka,nie wiem może się mylę.
Może ktoś ma jakieś podejrzenia proszę o sugestie