Zatrzymanie miesiączki

napisał/a: Diana_ 2009-08-26 16:02
mam bardzo tłustą cere i próbowałam juz wszystkiego chodziała do lekarza z tym problemem ale mi niec nie pomaga:(* podaczas kresu na mojej twarzy częsciej wyskakują mi pryszcze czy to normalne??? jak można tem zapobiec???

moze ktoś mi do radzi????
napisał/a: jaguana84 2009-08-26 20:22
ja tez mam zawsze wypryski przed okresm i przed dniami plodnymi- mysle ze tu dzialaja hormony i to jest normalne, duzo dziewczyn tak ma. zakup sobie jakies zele do mycia twarzy do cery tlustej ,o pomoc w doborze mozesz poprosic pania w aptece lub dermatologa. ja przemywam twarz takze rumiankiem, czesto dermatolodzy zalecaja masc benzacne, wysusza i nie jest droga.
napisał/a: Madonna 2009-08-27 10:07
Nikt nie musi rezygnować ze współżycia w okresie płodności.
napisał/a: wikam2 2009-08-27 12:43
No pewnie, że nie musi tylko wtedy musi zapewne użyć kondoma. A ja np się ich boję. Nie ufam i koniec.
I pislam juz kiedyś, że nie wyobrażam sobie jak można połączyć metodę samoobserwacji a jest to metoda
skuteczna o duzym czynniku pewności z metodą o wiele mniej skuteczną jaką jest prezerwatywa.
Jak dla mnie to bez sensu. Bo po co latami obserwowac organizm mieć o nim dużą wiedzę chronić się
przed ciążą (z dużą skutecznością) jak potem wszystko może się zmienić z powodu jednej nocy (czy dnia
jak kto woli :D) spędzonego z kondomem, który może się zsunąć, pęknąć........
Gdybym to ja była zwolenniczką NPR to raczej rezygnowałabym ze współżycia w dni płodne bo nie chciałabym
ryzykowac.......
napisał/a: Madonna 2009-08-27 13:25
Rezygnacja ze współżycia byłaby Twoją decyzją czy ktoś zmuszałby Cię do tego?
napisał/a: wikam2 2009-08-27 13:28
Ogólnie to raczej nikt nie byłby w stanie zmusić mnie do niczego :)
Wszak bardzo bym się bała z prezerwatywą......:( Zresztą przed chwilą pisałam między innymi dlaczego :/
A Ty się nie boisz?
napisał/a: Madonna 2009-08-27 13:58
Czego mam się bać?
napisał/a: Diana_ 2009-08-27 17:31
ja dostała okres w wieku 1 gm a teraz jestem w 3 gm ,,,,,,,,, czy to nie zawcześnie???
napisał/a: rybenka1811 2009-08-29 22:25
Witam chciałąm sie zapytac czy zatrzymanie miesiaczki moze byc spowodowane tym ze moze byc rak albo jakies inne swinstwo;/;/ gdzies o tym wyczytałam ze szanse sa małe ale jednak sa:( dziisiaj wziełam ostania tabletke luteiny na wywołanie boje sie ze to nie pomoze(
napisał/a: donata4 2009-09-06 18:48
Witam was dziewczyny nie byłam u ginekologa bo akurat zaczełam troche plamić a miesiączki nie miałam 5 miesięcy nie wiem czemu tak jest u mnie robiłam badania na tarczyce i w normie wszystko tylko nie wiem czemu nie moge zajśc w ciąze :(
napisał/a: donata4 2009-09-06 18:55
Jeszcze dodam że nie regularne miesiączki mam od samego początku z tym problem ale udało mi sie zajśc w ciąze z pierwszym ale niestety poroniłam wykryto jakomś mole u mnie przesto było to poronienie ale lekarz twierdził ze za pół roku moge się starać o dzidzie i staram sie i nic nie wychodzi miesiączki mam róznie i czasami po 2 miechy nie mam a nawet zdażyło mi się 5 miesięcy nie miec a tak bardzo chce mnieć dziecko nie wiem jak mam to zrobic żeby wkącu zajśc :(
napisał/a: wikam2 2009-09-10 09:45
No mnie się wydaje (ale podkreślam tylko mnie :)) że jak nie miałaś miesiączki przez np. 5 miesięcy to w tym czasie ani razu nie miałaś owulacji....A skoro nie było owulacji to jasne jest, że w ciążę zajść w tym czasie nie można. Zdrowa para z regularnymi cyklami comiesięcznymi ma max w okresie płodności szans na ciążę 40%. Czyli jak ktoś się stara to nie jest to baaardzo dużo. A co dopiero u Ciebie ! Przy tak nieregularnych miesiączkach nie jesteś nawet w stanie określić dni płodnych. A starania po okresie płodnym nic nie dają. No i do tego jeszcze u Ciebie wychodzi na to, że tego płodnego okresu jest bardzo niewiele. Właśnie przez tą nieobecną owulację. Podczas owulacji jest uwalniane jajeczko, które powinno być zpłodnione. I ja myslę tak : nie ma owulki- nie ma jajeczka, nie ma jajeczka - nie ma ciąży.To tak jakby ostatnie 5 miesięcy było odrazu skazane na niepowodzenie. Jeśli ktoś uważa inaczej napewno Ci napisze. Ja jednak narazie trzymam się swojej wersji :)
A jeśli chcesz zajść w ciążę to pierwsze kroki to wizyta u gina. Przecież on powinien ustalić przyczynę nieregularnych krwawień i wyregulowac cykl. No bynajmniej wywołać krwawienia. Powinien także ustalić przyczynę Twojej niemożności zajść w ciążę. No i może spytaj go gdzie Twoje jajeczkowanie. A on niech się stara je przywrócić. I dopiero kiedy będziesz miesiączkować regularnie . choćby w miarę regularnie to postaraj się współżyć w dni płodne. I wtedy dopiero max szans to 40%. Mimo wszystko zajść w ciążę nie jest tak łatwo. A już szczególnie dla tych, którzy tego chcą....
Ja nie do końca planowałam ciążę a udało się za pierwszym razem...czego się nie spodziewałam. Z obliczeń moich i gina wychodzi na to, że plemniki męża przezyły w mojej pochwie piękne 7 ! dni....a nawet nie było pełnego wytrysku...
Jedni zachodzą w ciążę szybko inni muszą się bardziej postarać....No i jeszcze blokada psychiczna...ale to już inny temat :)
Powodzenia zycze :)