Zatrzymana ósemka

napisał/a: alexw946 2014-05-24 19:43
Witam,
byłem już na 6(!) konsultacjach ws. prawej górnej ósemki (ząb 18). Dwóch lekarzy zasugerowało usunięcie siódemki, tak by ósemka wyrżnęła się w jej miejsce (takie rozwiązanie zastosowano u mnie na dole po lewej stronie). Kolejnych dwóch poradziło usunąć ósemkę. Ostatnich dwóch lekarzy stwierdziło, że ósemka jest za wysoko i konieczna byłaby operacja zatoki szczękowej, a stwierdzili, że jestem na to za młody (mam 20 lat). Ósemka czasami boli. Mam wrażenie, że naciska na siódemkę. Osobiście chciałbym usunąć tę ósemkę i to jak najszybciej, ponieważ górne zęby się stłaczają i boję się, że ósemka zniszczy siódemkę. Co robić? Komu zaufać? Może ktoś miał podobną sytuację?
napisał/a: viki71 2014-05-25 17:19
Masz zdrowe siódemki,usuń ósemki.Mągą być tzw.szczątkowe.Ja mam taką.Wyrżneło sie tylko kawałeczek i koniec.Dwie ósemki weszły mi w miejsce siódemek,sa zdrowe ale tylko dlatego,że siódemki musiałam usunąc,bo były bardzo słabe.Jedna ósemka nigdy nie przebiła dziąsła a miejsce ma.Na Twoim miejscu pozbyłabym sie niepewnej ósemki i zachowała siódemkę.