zatrzymana dolna 8 w kości

napisał/a: juku22 2017-04-07 10:50
Witam serdecznie
Mam do usunięcia ostatnią już 8. Niestety z tą większy problem bo ósemka jest cała zatrzymana w kości, rośnie poziomo, wbija się w korzeń 7, zaczęły mi jedynki już nachodzić na siebie. Boleć nie boli mnie (mnie w ogóle zęby nie bolą nawet jak dziurę mam aż do miazgi). Dostałam receptę na antybiotyk który mam zacząć brać na dobę przed zabiegiem. Nie wiem czego się mogę "spodziewać" proszę o informację od osób które były w podobnej sytuacji i już zabieg maja za sobą, chirurg tylko wspominał mi że będzie wiercić w kości .... to mnie przeraża. Zabieg mam za pare dni, już raz przekładałam termin. Strach mnie ogrania na samą myśl. Proszę o informacje ile czasu może ból się utrzymywać, czy dostane zwolnienie?
napisał/a: tatiana88 2017-04-26 11:30
zwolenienie będziesz musiała dostać . Miałam równiez usuwaną ósemkę dolną , która zaczynała mi niszczyć siódemkę . Na szczescie siodemka jest cała . A gdzie usuwasz ta ósemke ? Ja usuwałam w Stomatologii Cichoń ( swoją drogą gabinet bardzo polecam , bo mi uratowali niejednokrotnie zęby , usuwać też usuwałam, własnie ósemkę i dwie szóstki ). I wybieram się z drugą -górną prawą . Bo coś daje o sobie znac ostatnio ;/ Jeszcze co do l4 to przecież będziesz opuchnieta , nie wolno Ci po zabiegu przez 3-4 dni ( ja nie mogłam przez 7 ) nic dźwigać .Pić tylko letnie , lekko ciepłe , nic gorącego ani zimnego . Będziesz tak opuchnięta ,ze nie będziesz w stanie szeroko otworzyć buzi . tak po tygodniu nie będzie juz pratycznie widać śladu zabiegu . jedynie będziesz czuła przy szczęce jeszcze taka gulke małą . I tyle ;)
napisał/a: juku22 2017-04-26 14:01
Hej. usuwałam w prywatnym gabinecie na nfz w Szczecinie. To mój drugi ząb w tym gabinecie i bardzo polecam. Masz racje dostałam zwolnienie na 3 dni bo usuwałam przed samymi świetami więc zaraz było wolne. Spuchłam jak świnka, włącznie z szyja) Miałam szczękościsk wiec mało co jadłam. Generalnie jest juz ok, chocdziaż nadal mam gule jakby na kości ale jak byłam na wizycie kontrolnej to ponoć normalne po cieciu kości. Dziękuje za odzew :) Powodzenia z kolejna 8, u mnie to juz na szczeście ostatnia była
napisał/a: Maggia1 2017-05-29 14:33
Byłam wlasnie ciekawa jak wygląda usuwanie ósemek u Cichonia bo sama tam jest zapisana na ten zabieg. i szczerze mówiąc nie wiem czego mogę się spodziewać - ale już wiem że nie mam czego się obawiać bo będę w dobrych rękach!