Zatrucie, wypis z SOR na własne życzenia a konsekwencje

napisał/a: andree92 2015-12-22 12:25
Witam,
trafiłem na SOR z objawami zatrucia alkoholowego (tak wiem jak to wygląda, lecz był to pierwszy i zrobię wszystko by ostatni raz). Doprowadzono mnie do stanu używalności, tak że poczułem się znacznie lepiej. Jako, że czułem się już znacznie lepiej (no i nic z czasem mi się nie stało więc decyzja nie zaważyła na zdrowiu) zechciałem opuścić SOR na własne życzenie. Dano mi papier do podpisania, podpisałem go i opuściłem SOR.
Wzięto ode mnie dowód, spisano dane, jako że jestem ubezpieczony powinno to być widoczne po wpisaniu pesel w systemie eWUŚ prawda? W związku z tym jeżeli nie poinformowano mnie o nieważnym ubezpieczeniu (bo w sumie mam ważne) ani o żadnych kosztach to nie mam się czego obawiać tak? Nawet jeśli wyszedłem na własną prośbę?
napisał/a: piotrosiama 2015-12-22 18:08
Dowód osobisty zawsze biorą by sprawdzić po nr PESEL czy ma się ubezpieczenie. Gdyby było nie ważne bądź gdybyś nie figurował w systemie eWUŚ to poinformowano by Cię o tym fakcie.
napisał/a: andree92 2015-12-25 10:50
OK, nie poinformowano mnie że ubezpieczenie nieważne, potem zadzwoniłem dla pewności, figuruję jako osoba ubezpieczona.
Podpisałem tam oświadczenie gdy zażądałem wypuszczenia na własną odpowiedzialność - to też standardowa procedura w momencie wyjścia na żądanie? Martwi mnie bo trafiłem na niezbyt miłych Panów w karetce - "zapłacisz za szpital to się nauczysz" stąd moje wątpliwości czy w ogóle mogły/mogą mi grozić jakieś konsekwencje finansowe skoro jestem ubezpieczony i o niczym przy wyjściu mnie nie poinformowano?
napisał/a: piotrosiama 2015-12-25 15:45
Podpisanie oświadczenia o opuszczeniu szpitala na własne żądanie to również standard w procedurze szpitalnianej. Nie martw się bo nie będzie żadnych konsekwencji. Zażartowano sobie i tyle.
Życzę spokojnych i pogodnych Świąt :)