zatrucie czadem - zaburzenia pamięci

napisał/a: moocha_to 2010-02-14 21:37
Witam
Moja żona dwa dni temu zatruła się tlenkiem węgla (znalazłem ją nieprzytomną pod prysznicem) , przytomność odzyskała dopiero po około 4 godzinach w szpitalu, po kolejnych 2-ch godzinach trafiła do szpitala do komory hiperbarycznej; nastepnego dnia jej stan się poprawił ( po jakichś 16-18h rozmawialiśmy ,żartowaliśmy, nabrała sił, apetytu, była już w stanie samemu wstawać itd) niestety ma zaburzenia pamięci krótkotrwałej tz np podczas godzinnej rozmowy kilka razy pyta o te same tematy ; kolejnego dnia stan fizyczny dalej się poprawia ale z pamięcią jest podobnie jak było wczoraj ( chociaz wydaje mi się że też nastąpiła niewielka popraw np po kilku godzinach pamiętała ze dzwoniła do mnie , choć dalej zdarza się że podczas rozmowy pyta kilka razy o to samo). Teraz moje pytanie : czy mogę w jakiś sposób pomóc jej w ćwiczeniu pamięci , czy w jakiś sposób nakłaniać ją do przypominania sobie wcześniejszych wydarzeń, może ktoś zna jakieś sposoby? (zdaje sobie sprawę że potrzeba czasu i nie spodziewam się, że poprawa nastąpi szybko - chodzi mi tylko o jakies pomocne wskazówki)
napisał/a: piotrbog 2013-10-04 09:19
"Podbijam" temat. Mojej żonie przydarzyło się niestety to samo 3 dni temu. Wróciła szybko do formy fizycznej, pamięta stare rzeczy, ale ma problem z pamięcią krótkotrwałą ("świeżą"). Jestem przerażony...