Zatrucie alkoholowe

napisał/a: Balantajs 2013-01-20 11:33
Witam.

Chciałbym zapytać o objawy zatrucia. Pierwszy raz zdarzyło mi się mieć dziwne wypieki czy czerwone plamki na twarzy. Przy tym występuje biegunka. Od czego tak może się dziać ? :) Czyżby nieprawidłowa flora w jelitach ?

Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2013-01-20 13:02
Sporo chyba wypiłeś. Alkohol powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych stąd możliwy taki efekt czerwonych plam. A co do biegunki - to alkohol plus jakieś niecodzienne jedzonko, minie niedługo.
napisał/a: Balantajs 2013-01-20 13:22
Czy sporo ? Sam nie wiem. Zawsze miałem słabą głowę w takim sensie że jak wypiłem 6-7 piw to wymioty gwarantowane :) Nieważne czy zjadłem czy nie :)

Wchodząc rano do kuchni przypomniałem sobie że po upojeniu smażyłem jajecznice na dość dużej ilości tłuszczu i to zjadłem. To może spowodowało u mnie biegunkę (rozwolnienie?), ponieważ wcześniej mało jadłem (wcześniej = przed wypiciem).

Wypiłem chyba 6 piw wczoraj i mnie pozamiatało ładnie. Nawet nie pamiętam kiedy usnąłem.

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek mam prośbę co do tego wchłoniętego przeze mnie tłuszczu - mogło rzeczywiście zaszkodzić, mimo iż po 15 minutach to zwróciłem (naturalny zwrot po przepiciu u mnie) ? Jestem po prostu ciekaw, bo nie wiem jak to do końca działa :)

Pozdrawiam :)
napisał/a: piotrosiama 2013-01-20 14:04
Owszem mógł tak zadziałać. Teraz pamiętaj żeby dużo pić napojów np. woda niegazowana, herbata, kefir i możesz zjeść coś bardzo lekkiego np. sucharki, ryż. Tak na przyszłość jak masz w planie wyjście na piwną imprezkę to przedtem koniecznie trzeba zapełnić żołądek. Dużo zdrowia - jutro powinno być zdecydowanie lepiej.