Zatrucie alkoholem? Możliwe?

napisał/a: aanetowska 2014-10-06 16:57
Witam,

Mój mąż był na imprezie parę miesięcy temu i mocno przesadził z alkoholem. Konkretniej z bimbrem, który ponoć miał 70%...Dodatkowo jadł tam niewiadomego pochodzenia bigos.Jak wrócił nie było tak źle, natomiast następnego dnia miał bóle jakby pleców, jakby nerki, miał problem z oddaniem moczu i wydawało się nam że jest zażółcony lekko. Ogólnie samopoczucie do kitu przez następne 2 dni, leżał w łóżku. Po 2 dniach przeszło i tak już minęło 10 miesięcy i problem nie powtórzył się.Dodam, że mąz miał usuwane 28 lat temu wrzody na dwunastnicy. bo popękały. Mąż twierdzi, że to było zatrucie tym bimbrem, bo od tamtej pory nic go nie chwyta po alkoholu ani po tłustym. Czy faktycznie mógł lekkko zżółknąć od wypitego bimbru w dużej ilości i stąd te boleści? Dlaczego dopiero następnego dnia od rana? Bóle jakby grypowe w sumie, tylko w plecach najbardziej łamało. Czy jakby to były objawy raka trzustki to przez te 10 miesięcy by coś sie działo????? Mąz twierdzi że przesadzam bo czuje się od tamtego czasu super, dużo pracuje fizycznie, nic mu nie dolega. Czy faktycznie odpuścić mu TK brzucha skoro to był jeden epizod bólowy po imprezie? Są Państwo w stanie mnie uspokoić? Dodam, że w Rodzinie męża z żadnej strony nie było nowotworów.
napisał/a: Konstans 2014-10-07 09:49
Witaj,
powiedz proszę dlaczego teraz poruszasz tę przeszłą już sprawę? czy mąz ma jakieś dolegliwości, które Cię niepokoją? bo ja nie wysunęłam takich wniosków.
A może dostrzegasz coś, czego mąz nie zauważa? Po jedzeniu czuje sie gorzej? coś go boli?
Nie ma sensu bym teraz doszukiwała sie czegoś, co może nie ma miejsca i niepotrzebnie Cię niepokoiła.
Jeśli coś sie dzieje w Jego przewodzie pokarmowym to objawy jak najbardziej mogą pokazać swoje oblicze po kilku miesiącach.
Pozdrawiam :)
napisał/a: aanetowska 2014-10-07 11:00
No właśnie nic się nie dzieje od tych 10 miesięcy. To był taki jednorazowy epizod po tym bimbrze właśnie. Wcześniej nic nie było i później też już nic. Męża wtedy bolały nerki i nam się wydawało że jest jakby bardziej ciemny na skórze.
A wyciągam starą sprawę chyba przez te artykuły o trzustce po śmierci pani Ani Przybylskiej:/
Czy w związku z tym powinniśmy go przebadać czy to mogło być po tym alkoholu? Od tamtego czasu normalnie pije alkohol, nawet mocny, je tłusto jak do tej pory i ani razu go nic nie zabolało. Co Pani sądzi? Proszę o rady,bo chyba się nakręcam...
Może podraznił trzustkę? Albo kamień żółciowy? Do lekarza nie daje się wysłać, bo od tamtego epizodu nic mu nie jest.
Czy takie coś co męzowi się przydarzyło świadczy o czymś poważnym?
napisał/a: Konstans 2014-10-07 11:10
Nic nie jest warte tyle nerwów. Jest Pani kochającą żoną, więc poniekąd troska Pani jest rozgrzeszona ;)
Pewnie mąż nie zechce zrobic badań ale proszę go namówić na morfologię, próby wątrobowe, cholesterol, bilirubinę, fosfatazę alkaliczną, ew. mocz,, choc tam raczej problemu nie będzie.
To takie minimum ale z pewnością uspokoi Panią a jesli byłyby na tym poziomie jakies anomalie, z pewnością wyjdą.
Zresztą, raz na boży rok, warto sie przebadać !
Pozdrawiam :)
napisał/a: aanetowska 2014-10-07 11:17
Dziękuję, bardzo pani miła:) Czyli z tą trzustką na razie nie szaleć...w sensie, że od razu najgorsze po jednym epizodzie?
napisał/a: Konstans 2014-10-07 11:22
aanetowska napisal(a):Dziękuję, bardzo pani miła:) Czyli z tą trzustką na razie nie szaleć...w sensie, że od razu najgorsze po jednym epizodzie?


Miła pani :) dobre sobie ;)
ale dziękuję !
Proszę nie szaleć, bo chłop sie z pewnością zdenerwuje a na te podstawowe to może jednak da sie naciągną :)
Zawsze może go Pani w jakiś przyjemny sposób zachęcić albo zrekompensować ból pobierania krwi :)
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-07 14:33
Na przyszłość lepiej uważać z alko:

[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html:3m84xbw8]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html[/url_special:3m84xbw8]
napisał/a: aanetowska 2014-10-07 17:08
Djafafa, czyli Twoim zdaniem to od tego alko?

Przeczytłam ten link który mi podesłałeś, nie występują bóle brzucha nigdy, biegunki, poty, chudnięcie też nie (raczej przytył prawie 8 kg przez 2 lata po rzuceniu palenia), bóle pleców też nie.

Przez te 10 miesięcy nic kompletnie.

Nadciśnienie ma czasem,ale to chyba wiekowe:P No i alkohol pije dalej:>
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-07 19:19
Skoro objawy nie pasują to raczej tą poważną chorobę można wykluczyć.