Zatoki, Zatkane Uszy, Ból Oka i Skroni

napisał/a: WieszOCB 2013-10-14 16:51
Mam 21 lat (Mężczyzna)
Prosze o Pomoc, od paru miesiecy mam straszny ból zatok skroni, oka i zatkane uszy (pulsujący ból uszu)
Zrobiłem RTG Zatok można z tego coś odczytać ? wiem musze isć do laryngologa ale narazie pieniążków nie mam.

Przestraszyłem sie tego czegoś co nachodzi aż na oko... prosze o Pomoc

[img][http://img850.imageshack.us/img850/5936/cvro.png[/img]

z góry dziękuje
napisał/a: radek07 2013-10-14 17:45
Która strona zatok Cię boli, i które oko? Masz problemy z jamą nosową (nos)? Jeśli problem nie minie potrzebna będzie tomografia komputerowa, na rtg mało widać.
napisał/a: WieszOCB 2013-10-15 16:37
Prawa Strona, fakt lewe ucho też mam zatkane ale mniej.
Ale co to moze być coś powanego ?
ile mniej wiecej kosztuje ta T.komputerowa ?
napisał/a: radek07 2013-10-15 17:23
Tomografia kosztuje przeważnie 350 złotych. Na tym prześwietleniu co nie co widać według mnie, ale rtg jest nie precyzyjne, więc trudno powiedzieć.
napisał/a: WieszOCB 2013-10-16 13:25
Rozumiem.

A czy zabieg z lampą (diatermia) mogą mi pomoc ? lub lampa kwarcowa ?
Jeszcze znalazłem lek bez recepty SINUPRET (niby bardzo dobry)
napisał/a: radek07 2013-10-16 13:47
Trudno powiedzieć czy to może pomóc, bo za bardzo nie wiadomo w czym tkwi problem. Byłeś z prześwietleniem u jakiegoś lekarza?
napisał/a: WieszOCB 2013-10-16 15:10
Nie tylko to RTG

Problem tkwi na 99% w zatokach a mianowicie ostre zapalenie zatok lub obrzęk błony śluzowej

często budzę się z cholernie mocno zatkanym nosem i właśnie przy pobudzce często występuje ból ucha i oka no i oczywscie zatok (wszystko prawa strona)
napisał/a: radek07 2013-10-16 15:45
W jakich okolicznościach jeszcze zatyka Ci się nos, oprócz budzenia się z zatkanym nosem; podczas leżenia czy siedzenia jest gorzej? Czy będąc w ruchu czujesz się lepiej? Czujesz ściekanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła? Czujesz się gorzej po wejściu do ciepłego pomieszczenia? Czy będąc zmęczonym czujesz się gorzej? Czy czujesz się gorzej jedząc coś co podrażnia jamę ustną, np: ostre potrawy, czipsy? Czy zauważyłeś coś w rodzaju opuchlizny twarzy? W jakich okolicznościach rozpoczął się ten problem? Powodem zatykania się nosa są małżowiny, małżowiny ulegają obrzękowi, może one same są za to odpowiedzialne, a może coś koło nich to powoduję. Czy problem dotyczy tylko i wyłącznie prawej strony; a co z lewą stroną nosa, też się zatyka? Czy podczas leżenia na danym boku któraś strona zatyka się bardziej?
napisał/a: spokojna1 2013-10-20 15:14
mnie na zapchane zatoki pomaga sinulan, biorę 2 tabletki tylko rano i cały dzień działa, przez kilka dni wszystko z zatok spływa, mogę oddychać normalnie, no ale na każdego podziała pewnie coś innego, dla mnie ważne jest też to, że te tabletki są ziołowe
napisał/a: waaek 2014-01-13 09:03
Uważam że powinieneś zdecydowanie wybrać się do laryngologa. Jeśli nie masz na wizytę prywatną próbuj państwowo. Wiem, że jest trudno znaleźć miejsce ale jest dużo poradni które mają podpisaną umowę z NFZ i tam okres oczekiwania nie jest tak długi. Oczywiście warto czasami wesprzeć się bezpiecznymi lekami. Znam sinulan więc mogę go polecić bo mi pomaga. Ale szybko znajdź jakiegoś lekarza, który cię przyjmie i zleci jeszcze dodatkowe badania