zatoki, zatkane ucho

napisał/a: julzab30 2009-12-17 09:35
Dwa tygodnie temu dopadło mnie przeziębienie. Po 10 dniach katar zmienił się na zielony i żółty, w nocy zaczęło mnie boleć ucho i zatoki. Samopoczucie miałam kiepskie. Rano poszłam do lekarza, ucho już nie bolało tylko było jakby zatkane (tak jest do dziś). Temperatury wogóle nie miałam. Chciałabym się upewnić czy lekarz zaproponował mi odpowiednie leczenie, a więc:
Tabcin 2x2
Scorbolamid 2x1
Polopiryna S 2 tabl. na noc
Euphorbium aerozol do nosa
Isoprinosine 2x1
Dziś minęły cztery dni od wizyty u lekarza i ucho cały czas jest zatkane, drenaż w nosie jakby się trochę poprawił (najgorzej jest w nocy), katar nie jest już zielony tylko taki śluzowo-żółtawy, zatoki przy nachylaniu nadal mnie bolą, samopoczucie znacznie się poprawiło. Mam w związku z tym pytanie czy te lekarstwa wystarczą czy może musiałabym dostać coś silniejszego? I jeszcze jedno czy mogę wychodzć z domu jeśli nie mam temperatury?
napisał/a: falbanka 2009-12-20 16:17
Chyba dobre, skoro katar sie troche zmienil i juz nie jest taki gesty i zielony. Moj lekarz przepisuje mi akurat inne leki na katar i angine, ale te, ktore Tobie zalecil chyba tez sa dobre, skoro pomagaja. Antybiotyk stosuje sie w koncu 10dni, wiec skoro zaczelas brac 13-14, to za dwa-trzy dni powinnas sie pozegnac z choroba :)
napisał/a: Wonsaj 2009-12-20 18:49
Osobiście nie polecam wychodzić z domu jeżeli bolą cie zatoki, a z tym uchem możesz iść na kontrolę jeszcze.
napisał/a: dr Lou Bitch 2009-12-21 23:01
Prawdopodobnie przydałby się jeszcze mucosolvan lub inny lek rozrzedzający wydzieliny (z mojego doświadczenia Erdomed, ale on chyba na receptę jest). Wtedy organizmowi łatwiej będzie pozbyć się wydzielin, zwłaszcza w uchu nie powinny za długo zalegać, bo mogą być potem problemy. Przed zażyciem skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą ;) .