Zatoki

napisał/a: Sesiek 2015-03-20 14:59
Dzień Dobry.
Jestem alergikiem i mam kłopot z zatokami, ale zacznę od początku. Odkąd pamiętam miałem wiecznie chore gardło, więc w wieku 20 lat wyciąłem migdałki. Teraz mam 21 lat. Bardzo mi ten zabieg pomógł, lecz zatoki w dalszym ciągu doskwierały. Poszedłem z tym do specjalisty. Wtedy miałem katar koloru mocno żółtego. Przepisał mi antybiotyk taromentin na 2 tygodnie, Solik complex którego miałem używać 2 miesiące, Pronasal na katar alergiczny i inhalol do inhalacji którego też miałem używać przez 2 miesiące.
Ten okres sie kończy, a ja nadal mam chore zatoki. Wygląda to teraz nieco inaczej, a dokładniej:
- Tylko z prawej zatoki ścieka katar po tylnej ściance. Jest koloru białego.
- Tylko po prawej stronie, obok nosa czuje ucisk ( mam wrażenie że to jest zatoka przynosowa )
- Z rana obiaw sie nasila, bo wtedy czuje zatkaną dziurkę całkowicie, ale wystarczy że dmuchne powietrzem przez nos i ta dziurka się udrażnia.
- Czuje lekkie zmęczenie ale może to być spowodowane alergią, nie jestem do końca pewny.
- Przy pochylaniu czuje ucisk prawej strony głowy.
- Z rana kaszle tą białą wydzieliną.

W dalszym ciągu używam solika ( 4 razy dziennie ) i inhalolu (1 dziennie ) tak samo jak Pronasal'u ( rano i wieczorem).
Chciałbym żeby nakierował mnie ktoś co dalej robić.
Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2015-03-20 15:24
Jak długo licząc w latach masz problem z zatokami? Ile dokładnie zatyka się twój nos?
Ilu lekarzy zaglądało do twojego nosa?
napisał/a: Sesiek 2015-03-20 15:44
Hmmm ciężko powiedzieć, bo jak już wspomniałem jestem alergikiem i ten katar był praktycznie zawsze. Tylko zmieniał kolory.
Wydaje mi sie że od 18 roku życia te zatoki zaczęły doskwierać mi częściej. Często chodziłem do lekarza ogólnego a ten wypisywał mi antybiotyki na chore gardło i przy okazji zatoki. Pomagało ale sytuacja powtarzała sie wiele razy. Do nosa patrzyło mi paru laryngologów ale dopiero ostatni zauważył że mam zapalenie zatok i przepisał wspomniane wcześniej leki.
napisał/a: radek07 2015-03-20 18:46
Czy którykolwiek lekarz stwierdził, że masz skrzywioną przegrodę nosową?

Robiłeś kiedykolwiek wymaz z nosa i gardła?

Czy czujesz suchość w środku nosa?

Czy odczuwasz puls i opuchliznę w okolicach twarzy?
napisał/a: Loa 2015-03-20 21:40
Ja przy problemach z zatokami poszukałabym dobrego specjalisty najlepiej prywatnie, który skieruje na odpowiednie badania i zdecyduje w jaki sposób może pomóc.
napisał/a: Sesiek 2015-03-21 09:57
Żaden lekarz nie stwierdził, że mam krzywą przegrodę nosową. Wymazu nie robiłem. Suchość w środku nosa czasami czuje.
Odczuwam ucisk po prawej stronie twarzy zaraz obok nosa. Wzmacnia się przy pochylaniu.
napisał/a: radek07 2015-03-21 17:15
Żaden laryngolog nie zalecił Ci wykonania tomografii komputerowej?
napisał/a: Sesiek 2015-03-22 00:32
nie
napisał/a: radek07 2015-03-22 09:17
Przydałoby się ją wykonać; na tomografii wszystko będzie widoczne czarno na białym.
napisał/a: Sesiek 2015-03-22 16:28
Czyli mam iść do laryngologa i poprosić o skierowanie na tomografie? Jak długo trzeba czekać na wykonanie takiego badania?
napisał/a: radek07 2015-03-22 16:33
Po skierowanie można iść do laryngologa i internisty. Przez NFZ czeka się około 3 miesięcy; idąc prywatnie jest to kwestia paru dni lub dnia. Wykonanie tomografii prywatnie to kwestia 300 złotych.