zatoki szczekowe-zapalenie

napisał/a: miloszimateusz 2009-12-07 22:24
Zrobilam synkowi ,10-latkowi rtg zatok i wyszlo,ze cala zatoka prawa jest zajęta.Tam tez juz poraz czwarty stwierdzono polipa choanalnego.
Lekarz laryngolog umówił sie z synem na usunięcie polipa i punkcje zatoki w znieczuleniu miejscowym.
Bardzo prosze o radę , czy nie lepiej byloby przeprowadzic zabieg pod narkozą?Czy taki zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezpieczny?Czy tylko punkcja jest metodą leczenia tych zatok?
Proszę o wytłumaczenie mi czy te polipy wzięły sie z nieleczonej zatoki , czy na odwrót?
Syn jest w nieduzym stopniu uczulony na pleśń i pierze,nie leczony na alergie,bo nie ma takiej potrzeby.
Czy to normalne,ze tak małe dziecko choruje tak poważnie?
Dodam,ze w rodzinie męża występują polipy, a mój mąż jako dziecko leczony byl wlasnie na zatok szczękowe, ale jedynie jakimiś lapami,nigdy punkcji robionej nie miał .
Jaki nastepny krok? Czy mozecie mi Panstwo cos poradzic?
napisał/a: sitak23 2009-12-08 02:30
miloszimateusz napisal(a):Zrobilam synkowi ,10-latkowi rtg zatok i wyszlo,ze cala zatoka prawa jest zajęta.Tam tez juz poraz czwarty stwierdzono polipa choanalnego.
Lekarz laryngolog umówił sie z synem na usunięcie polipa i punkcje zatoki w znieczuleniu miejscowym.
Bardzo prosze o radę , czy nie lepiej byloby przeprowadzic zabieg pod narkozą?Czy taki zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezpieczny?Czy tylko punkcja jest metodą leczenia tych zatok?
Proszę o wytłumaczenie mi czy te polipy wzięły sie z nieleczonej zatoki , czy na odwrót?
Syn jest w nieduzym stopniu uczulony na pleśń i pierze,nie leczony na alergie,bo nie ma takiej potrzeby.
Czy to normalne,ze tak małe dziecko choruje tak poważnie?
Dodam,ze w rodzinie męża występują polipy, a mój mąż jako dziecko leczony byl wlasnie na zatok szczękowe, ale jedynie jakimiś lapami,nigdy punkcji robionej nie miał .
Jaki nastepny krok? Czy mozecie mi Panstwo cos poradzic?


lepiej synowi poradzic i to stanowczo zabieg w narkozie , sama punkcja to nic złego to da sie wytrzymac ale wycinanie polipa to juz cos naprawde nieprzyjemnego , ja widzialęm człowieka ktury podał sie wycinaniu polipa w nosie w znieczuleniu ogólnym , po tym zabiegu stwierdzil ze to 1 z najgorszych decyzj w zyciu ,( mysle ze zatoki szczekowe sa bardziej skaplikowane do wycinania polipów)jesli chłopczyk ma 10 lat i juz ma takie problemy z zatokami to trzeba patrzec w przyszłosc , ze moze mu tem polip wyrosnąc ponownie, a jak sie teraz urazi po tym zabiegu to bedzie ciężko namówic go na ponowny . wiadomo ze jak narosnie cos w zatokach to trzeba to powycinac ..

polipy :

Polipy nosa są łagodnymi przerostami błony śluzowej nosa spowodowanymi odczynem zapalnym.
napisał/a: Plopki 2009-12-08 09:07
Polipy biorą się przede wszystkim z zanieczyszczenia organizmu. Przynajmniej tak twierdzi Małachow w książce "Oczyszczanie organizmu". Część zanieczyszczeń może przenosić się z matki na dziecko jeszcze w fazie rozwoju płodowego (łożysko nie wychwyci wszystkiego a niektórych zanieczyszczeń w ogóle). Potem dochodzi zanieczyszczenie poprzez odżywianie i oddychanie. W końcu kumuluje się i często jest odkładane jako polipy i inne narośle. Najpierw w jelicie grubym a potem z reguły w okolicach szyi i pach. Samo wycięcie niewiele da, bo zaczną się odnawiać (kwestia tylko czy w tym samym czy w innym miejscu). Oczywiście jeśli polip przeszkadza to trzeba go usunąć, ale przede wszystkim trzeba zwalczyć przyczynę a nie objaw, czyli oczyścić organizm.
napisał/a: miloszimateusz 2009-12-11 21:57
Plopki napisal(a):Polipy biorą się przede wszystkim z zanieczyszczenia organizmu. Przynajmniej tak twierdzi Małachow w książce "Oczyszczanie organizmu". Część zanieczyszczeń może przenosić się z matki na dziecko jeszcze w fazie rozwoju płodowego (łożysko nie wychwyci wszystkiego a niektórych zanieczyszczeń w ogóle). Potem dochodzi zanieczyszczenie poprzez odżywianie i oddychanie. W końcu kumuluje się i często jest odkładane jako polipy i inne narośle. Najpierw w jelicie grubym a potem z reguły w okolicach szyi i pach. Samo wycięcie niewiele da, bo zaczną się odnawiać (kwestia tylko czy w tym samym czy w innym miejscu). Oczywiście jeśli polip przeszkadza to trzeba go usunąć, ale przede wszystkim trzeba zwalczyć przyczynę a nie objaw, czyli oczyścić organizm.



bardzo dziekuje Panstwu za odpowiedz.pozdrawiam